Яке масло краще заливати взимку в автомобіль?

До настання зими краще подбати про заміну масла в картері, навіть якщо пробіг не дотягує до наміченого терміну пару-трійку тисяч кілометрів, адже двигуну належить експлуатація в дуже складних, часом навіть екстремальних умовах. Гублячись у різноманітті виробників і марок моторних масел, початківці автолюбителі нерідко задаються питанням, яке ж із них краще підійде для використання в зимовий період? Ми постараємося відповісти на питання яке масло заливати на зиму, але всеж найкраще звернутися з цим питанням до спеціалістів https://motul.store.

Яке масло краще заливати взимку в автомобіль

Саме поняття «зимове масло» поступово вже відходить у минуле, більшість виробників орієнтовані на випуск всесезонного масла, яке, найімовірніше, і залито в ваш двигун, і зазвичай має позначення за класифікацією SAE (Товариства американських автомобільних інженерів) виду: 5W-40, 10W-40 (два числа, розділені буквою W і дефісом).

Перше число показує в’язкість при низьких температурах, і чим воно менше, тим нижче температура загусання масла, докладні дані про співвідношення числа і температури дані в таблиці:

Друге число позначає в’язкість при високих температурах і взимку не дуже нас цікавить, так як температура всередині двигуна не залежить від пори року.

Якщо масло, яке в даний момент залито в ваш двигун, відповідає клімату вашого регіону, і в попередню зиму проблем із запуском двигуна не було – недовго думаючи заливайте масло тієї ж марки. Якщо ж двигун в сильні морози заводився з працею при гарантовано справному акумуляторі і стартере, то потрібно перейти на моторне масло з більш низькою температурною в’язкістю. При цьому потрібно враховувати наступні важливі нюанси:

Зміна марки масла на більш якісну, завдяки наявності додаткових присадок, іноді викликає додаткове очищення двигуна від продуктів зносу деталей і згоряння палива, тому до встановлення морозної погоди настійно рекомендується як мінімум ще 1 раз замінити масло.
Сучасні види масел істотно розрізняються за складом через те, що кожен виробник додає свої, унікальні присадки, покликані поліпшити експлуатаційні характеристики продукту. Тому небажано змішувати не тільки різні марки масел, але і масла з однаковим маркуванням, але різних виробників, тому як неможливо передбачити наслідки від впливу цієї суміші на роботу двигуна.
При виборі масла для експлуатації двигуна в зимовий період необхідно обов’язково керуватися рекомендаціями заводу-виготовлювача автомобіля.
Слідуючи цим нехитрим радам, ви з легкістю підберете підходяще моторне масло взимку.


Не пропустіть