Чим загрожує неякісне паливо, і як з цим впоратися?

Колись були часи, коли на ринку палива в Україні творився відверте свавілля. І хоча цей період вже в минулому, після заправки на АЗС досі трапляється так, що автомобіль починає втрачати динаміку. Чим же загрожує така ситуація, і що в таких випадках робити?

Головною ознакою неякісного палива є втрата прийомистості двигуна. Автомобіль гірше реагує на натиснення педалі акселератора, мотор може набути нового звучання і т. Д. Причина в тому, що неякісне паливо згорає не повністю, а значить, виділяється менше теплової енергії, і поршні отримують знижений заряд кінетичної енергії. Все це негативно впливає на динаміку машини. Але це лише верхівка айсберга.

Той факт, що автомобіль почав “тупити” – усього лише зовнішній поява проблеми. Основний удар припадає по техніці, а саме, по камері згоряння і всім супутнім елементам. Незгорілі залишки паливної суміші осідають в камері згоряння у вигляді нагару. Страждають свічки запалювання, клапани та форсунки. Вийти з ладу можуть датчики кисню і каталізатор – тоді перед водієм загориться кнопка Check Engine.

Звичайно, за одну поїздку катастрофи трапитися не повинно. Але найбільшу небезпеку неякісне паливо представляє для автомобілів віком від 3 років, які вже встигли за час експлуатації підкоп нагар. Ремонт такого автомобіля може влетіти власнику в копієчку, особливо враховуючи, що можуть знадобитися деталі імпортного походження.

Ті, хто може собі це дозволити, після того, як зрозуміли, що в бак залита неякісна паливна суміш, можуть відправитися в СТО і попросити злити весь старий бензин, щоб залити новий. Прийнятний варіант для міста, але не для міжміських трас, а адже саме там найчастіше відбуваються такі НП.

Позбутися зайвої нагару в камері згоряння можна за допомогою каталізатора горіння палива. Це хімічна присадка, яка змінює властивості палива, його механізм і швидкість горіння. Завдяки їй паливо згорає швидше, не залишаючи в камері нагару, а той, що встиг вже накопичитися з часом теж «йде у справу». Такий каталізатор можна купити заздалегідь і завжди тримати під рукою при далеких поїздках. А при регулярному користуванні виробники обіцяють підвищення економічності та прийомистості автомобіля, правда відгуки на цей рахунок можна знайти суперечливі.


Не пропустіть