Аерографія на автомобілі

Багато автовиробників розуміють бажання автомобілістів виділитися з натовпу одноманітного транспортного потоку, і пропонують покупцям так звані «пакети індивідуалізації». Як правило, в них входить можливість пофарбувати контрастним кольором ті чи інші деталі кузова, проте багатьом власникам автомобілів цього не достатньо. В якості самовираження деякі воліють аерографію на авто.

Аерографія по праву може вважатися справжнім образотворчим мистецтвом, оскільки є досить складною технікою. Малюнок на автомобілі виглядає ефектно, помітно, відрізняє автомобіль з сірого натовпу, а також служить своєрідною надійної протиугінною системою. Подібна послуга коштує недешево, вартість варіюється від декількох тисяч рублів до зовсім нечуваних цін. Однак це не можна вважати несправедливим, враховуючи з якою старанністю і ретельністю художник аерограф зобов’язаний виконувати свою роботу. Час виконання замовлення може тривати від 2 тижнів до декількох місяців і також залежить від складності малюнка. Як же відбувається процес нанесення малюнка аерографом на автомобіль?

Спочатку необхідно визначити який малюнок замовник хоче бачити на аерографії свого автомобіля. Вибрати його можна самостійно в Інтернеті і принести майстру, або подивитися в готових каталогах альбомах художника. Коли замовник визначився з остаточним варіантом малюнка, на комп’ютері відбувається процес моделювання дизайну: де малюнок буде знаходитися, і як він буде виглядати. З декількох ескізів вибирається найкращий і починається сам процес нанесення.

Перш за все, автомобіль відправляють в автосервіс, де видаляють старий лак. При цьому, якщо на автомобілі є пошкодження, подряпини, тріщинки, вм’ятини, їх в обов’язковому порядку «лікують»: шпатлюют і зашкурівают. Далі, майстер готує фон для майбутнього малюнка. Для цього спеціально змішуються фарби до потрібного відтінку, і потім розпорошуються за допомогою пульверизатора. Потім малюнок наноситься шарами – це копітка і тривала робота, при якій повинна враховуватися форма кузова, його кривизна, а також кут падіння сонячного світла. Якщо на малюнку присутні дрібні деталі, майстер промальовує їх олівцем або пензликом.

Коли малюнок готовий, його покривають лаком і відправляють в спеціальну сушильну камеру для просушування. Потім покриття зачищається абразивом і полірується. Зазвичай для довговічності на кузов наноситься декілька шарів поліролі, що робить легше догляд за автомобілем: навіть якщо на автомобілі згодом з’явилися подряпини, то після полірування вони миттю зникають.

Коли аерографія на автомобілі готова, замовник отримує свого блискучого, оновленого «товариша», який відразу виділяється в загальному потоці транспорту. Варто відзначити, що аерографія на авто – річ довговічна і потрібно підходити до вибору малюнка відповідально. Якщо ви не хочете по кілька разів перефарбовувати свій автомобіль, можна скористатися іншим методом: вінілографія. Вінілографія передбачає не фарбування автомобіля, а наклеювання спеціальних вінілових пластин. Зовні ефект не відрізнити від аерографії, однак пластину можна відклеїти в будь-який момент, наприклад, у випадку необхідності продати автомобіль.


Не пропустіть