Кілька корисних порад починаючому автолюбителю

З метою підвищення якості обмивання лобового скла, потрібно в бачок з рідиною для склоочисника додати трохи миючого засобу, що підвищить якість обмивання стела і виключить абразивну дію пилу і бруду на лобове скло. У випадки поломки склоочисника в дощову погоду, потрібно лобове скло протерти тютюном з розім’ятої сигарети, тоді краплі дощу не будуть затримуватися на лобовому склі. Якщо раптом глушник автомобіля прогорів або отримав незначне пошкодження, як тимчасовий латки глушника можна використовувати хомут із сталевого листа, товщиною 0,5 міліметра чи сталевого дроту, перетином 2 – 3 міліметри, з підкладанням під них шматка азбесту, перекриваючого місце пошкодження. Азбест перед підкладанням слід змочити водою, це поліпшить його прилягання до глушителя і підвищить герметичність.

Якщо трапилася більш серйозна поломка, приміром, вийшов із ладу стартер, і з якихось причин заміна стартера своїми руками неможлива, машину можна завести з штовхача, або розігнавши її з невеликого ухилу. Однак ця рада працює, якщо ваш автомобіль оснащений механічною коробкою передач.

Щоб виключити запотівання заднього скла автомобіля, потрібно до нього скотчем приклеїти невеликий шматок целофану, змочений у воді. Власник автомобіля постійно повинен возити з собою в багажнику штикову лопату і обрізок сталевої труби, діаметром рівним діаметру живця лопати. Це допоможе витягнути автомобіль, якщо він застряг. Для цього потрібно якомога глибше увіткнути лопату в землю, одягнути обрізок труби на держак. Зачепивши буксирний трос за автомобіль, потрібно намотувати його на трубу за допомогою будь-якого важеля. При дотриманні в далеку дорогу, бачок омивача обов’язково повинен бути заповнений водою без додавання хімічних засобів проти замерзання або підвищення якості обмивання скла. Тепла вода може придатися для вмивання або приготування їжі.

Для того, щоб зменшити негативний вплив металевої каністри з бензином на килимове покриття багажника, потрібно на каністру одягнути 2 гумових кільця, вирізаних з автомобільної камери. Щоб збільшити тривалість терміну служби номерного знака, потрібно його покрити безбарвним водостійким лаком. Це захистить його від дії корозії. У багажнику автомобіля водій повинен мати моток гумової скотчу й тонку мідний дріт. Вони стануть в нагоді, у випадку якщо перегорять запобіжники або буде пошкоджено колесо. Дротом можна замінити згорілий запобіжник, а ізолентою можна відновити пошкоджене колесо і дістатися до першого шиномонтажу. Не треба поспішати позбуватися від відпрацьованого масла, воно відмінно підходить для змащування частин кузова і дверей. Щоб узимку замок дверей не замерзав, потрібно ключ від замка дверей занурити в гальмівну рідину і, вставивши в дверний замок, повернути його там кілька разів.