Навіщо позашляховику пороги?

Виступаючі назовні пороги зазвичай є важливою деталлю конструкції позашляховиків. Їх установка може врятувати автомобіль від значних пошкоджень при аварії. Справа в тому, що позашляховики більш уразливі внаслідок своїх габаритів, так як за всіма законами фізики маса тіла збільшує прискорення, і сила удару зростає. Матеріалом для виготовлення порогів є високоміцна сталь, на автомобілі вони розташовуються біля основи дверей, запобігаючи пошкодження машини при бічних зіткненнях. Інша важлива функція порогів – створення комфорту при підйомі. Серед позашляховиків є достатньо високі моделі, тому літнім і людям з невеликим зростанням зручніше проходити в автомобіль з використанням підставок. Пороги надають машині потужний і привабливий вигляд, виконуючи естетичну функцію.

Даний аксесуар часто є додатковим, і його установка не займає багато часу і проходить без пошкодження авто. Завдяки якісній стали пороги довговічні, стійкі до пошкоджень і корозії. Виділяють кілька категорій даних пристроїв. Одні спрямовані саме на захист авто, в той час як інші швидше призначені для забезпечення зручного входу в позашляховик і виходу з нього. Іноді такий аксесуар встановлюють виключно для краси. Силові пороги кріпляться до рами автомобіля за допомогою зварювання, потужних гайок або болтів. Проведено випробування на міцність таких конструкцій. Встановлено, що пороги витримують удари об бордюри, дерева.

Надійність їх фіксації перевірена за допомогою підняття автомобіля за допомогою домкрат а. Пороги кустарного виробництва надійні, але можуть бути менш естетичні, ніж у фірмових виробників. Додатково вони є хорошими сходинками. Деякі виробники роблять на сталь додаткові дуги алюмінію, що підвищити комфорт використання. Захисні пороги менше по ширині, допомагають убезпечити машину під час їзди по бездоріжжю від подряпин, але при серйозних аваріях від них мало толку. Його не рекомендують використовувати, як сходинку. Деякі можуть використовуватися в якості упору носком. Є окрема категорія порогів з алюмінію, вони не виконують захисну функцію, але можуть використовуватися для підйому в автомобіль. Вони надають комфорт при посадці в машину дітей, жінок, літніх людей. При цьому вартість їх істотно нижче, ніж у сталевих виробів. Вони підходять в тому випадку, коли автомобіль експлуатується у відносно безпечних умовах. При покупці порогів потрібно визначитися також з їх шириною.