Поради, як продати автомобіль швидко і вигідно

Швидко і вдало продати свого залізного коня буває дуже складно. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що пропозиція завжди перевищує рівень попиту. Особливо це стосується великих міст Росії, наприклад, в Москві, Санкт-Петербурзі і так далі. Сьогодні на кожного покупця доводитися кілька продавців, охочих продати свої автомобілі. І який автомобіль вибере потенційний клієнт? Звичайно ж, той, який йому найбільше сподобається. А от як зробити так, щоб у покупця відпали всі можливі підозри і зайві питання, ми зараз і спробуємо дізнатися. Опитавши багатьох автомобільних експертів, перекупників і автолюбителів, ми прийшли до висновку, що швидко продати автомобіль зовсім нескладно, потрібно просто дотримуватися певної інструкції з декількох пунктів. Звичайно, поради не панацея, але, можливо, допоможуть продати б / у авто швидко і вигідно.

Кілька корисних порад з продажу б / у авто

Зовнішній вигляд автомобіля. Те, як виглядає машина, який вигляд вона має, привертає візуально чи ні, дуже важливо. Кожен покупець, який проходитиме повз сотень автомобілів за день, звертає всього кілька секунд своєї уваги на транспортний засіб. Брудна і немита машина, яка так і говорить покупцеві: за мною ніхто не доглядав, відразу ж відлякає більшість тих, хто вибирає собі старий автомобіль. Запам’ятайте, перед продажем необхідно привести свою машину в відмінний стан і надати їй візуальну привабливість: помити, пропилососити, а в кращому випадку провести хімчистку салону, покрити воском, закрити відколи й навіть провести полірування деяких ділянок кузова машини. Хоча, якщо ви хочете продавати машину максимально швидко, можливо, вас зацікавить скупка авто в Санкт Петербурзі. В іншому випадку не варто перегинати палицю і робити те, що здасться підозрілим потенційному покупцеві: фарбувати, полірувати і вилизувати машину так, наче вона ніколи і не була у використанні. Це лише відштовхне покупців, адже ідеальний автомобіль може бути тільки новим.

Лампи і фари. Почистіть фари автомобіля, відполіруйте їх, нехай вони світять якісно і добре. Не забувайте, що зовнішній вигляд цих деталей дуже важливий і для безпечної їзди в темний час доби і для того, щоб додати машині новизни і доглянутості.

Фотографії та відео. Багато хто вважає, що потрібно зробити кілька фотографій і цього буде цілком достатньо для того, що б зацікавити покупця. Так, покупець зайде на сайт, подивиться фото і можливо зацікавиться, але от наскільки? А тепер уявіть собі ситуацію, коли Ви зробили з півсотні якісних фоток свого автомобіля. Причому виклали зображення всіх його частин, деталей, всього кузова, захисту двигуна і піддону, коліс і арок, вихлопної труби і так далі. Всі питання у покупця відпадуть самі собою, а перша його думка буде – чесний продавець, якому нема чого приховувати і який дійсно продає свою машину. В ідеальному варіанті можна зробити відео за участю Вашого автомобіля, якщо потрібно дуже швидко продати машину і у Вас є час.

Вартість машини. Не будемо перебільшувати, але це найголовніший критерій, який впливає на покупців. Як для Вас, так і для тих, хто шукає собі машину, ціна повинна бути прийнятною. Не намагайтеся ставити занадто високу ціну з метою через 2-3 місяці її опустити. Реальних покупців таке лише відлякає, а Ви будете продавати машину ще дуже довго. Але й занадто низьку теж ставити безглуздо, навіть якщо для Вас це не принципово. Просто проаналізуйте ситуацію на ринку і виставите ту суму, яку вважаєте найбільш прийнятною, але врахуйте той факт, що покупець буде торгуватися, а скинути йому 300-500 доларів США – це справа принципу, так що поставте ціну на 500 доларів вище.

Технічна складова. Простежте за тим, що б Ваше авто було справним і працювало, як швейцарський годинник. Заводитися воно повинно з першого разу, електроніка не повинна давати збоїв, а бак повинен бути заправлений майже повністю. Під капотом має бути чисто, адже саме туди, в першу чергу, заглядає досвідчений покупець. Машина повинна бути обслужена. Тобто це означає, що в ідеалі перед продажем потрібно пройти технічне обслуговування, поміняти масло, перевірити ремінь ГРМ, поміняти свічки, фільтра і все витратні, перевірити ходову частину і замінити зламалися деталі. Це робиться і для того, щоб покупець не мав маневрів для торгу, а адже він явно знайде якісь несправності.
Сервісна книга. Проходьте сервісне обслуговування тільки на офіційній станції сервісного обслуговування. Простежте за наявністю всіх печаток і штампів. Сервісна книжка – це історія Вашого автомобіля, а кожен покупець захоче її пізнати і з нею добре ознайомитися. Якщо сервісна книга в ідеальному стані, то це величезний плюс.

Будьте чесними і справедливими. Обдуривши покупця, Ви стикаєтеся з ризиком виникнення проблем у майбутньому. Адже Ви не знаєте, хто Ваш покупець. А можливо це якийсь полковник або генерал, який, купивши машину своєму синові і дізнавшись потім, що вона не така хороша, як Ви йому описували, сильно розлютитися, що може перерости в трагічні наслідки. Тому краще бути чесним спочатку, але це не означає, що не можна промовчати про дрібних несправності і пошкодженнях в машині.

Ось, мабуть, і все. Це найголовніші поради. Дотримуйтеся їх, користуйтеся ними і будьте щасливі, продавши свій старий автомобіль швидко і вигідно.


Не пропустіть