Як захистити автомобіль від викрадення?

Статистика по викраденню автомобілів не зменшується, і з кожним роком відсоток викрадених авто тільки зростає. Тому халатне ставлення до засобів захисту автомобіля не може не привести до плачевних наслідків. Підхід до вибору сигналізації повинен бути такий же, як до захисту власного будинку. І не варто сподіватися, що зловмисники не стежать за новинками протиугінних засобів. Тому тільки комплексний підхід може допомогти зберегти автомобіль. Але не варто перегравати і в цьому питанні, захист від викрадення автомобіля, яка буде коштувати як половина цієї машини, навряд чи можна назвати економічно виправданим придбанням.

Найзатребуваніші засоби захисту від угону автомобіля

– Іммобілайзери. Такий пристрій дуже просте і не дає завестися двигуну, або якщо заводитися, то глухне з часом. По суті все зводитися до того, що навмисно створюється несправність, яку може усунути тільки власник автомобіля. У цьому випадку викрадач може попросту швидко не знайти поломку, а значить, не зможе зрозуміти яка ланцюг розмикає іммобілайзер, а витрачати час на це ніхто не буде;
– Автопейджери. Не варто нехтувати таким пристроєм, воно вчасно підкаже, що автомобіль намагаються викрасти, навіть якщо викрадач відключив звукові сигнали;
– GPS-трекери. Таке обладнання цілком можливо зламати, і якщо це сталося, то він допоможе відшукати викрадену машину;
– Автосигналізації. Найпростіші – це односторонні, вони найдешевші і дозволяють блокувати центральний замок, двигун і оснащується датчиком удару, але радіус дії брелка не дуже великий. Двосторонні автосигналізації дозволяють контролювати автомобіль в повній мірі, але тільки в зоні дії брелка, це приблизно 300 метрів. Також існують моделі з автозапуском двигуна, тобто дозволяють запускати дистанційно двигун. Деякі моделі автосигналізації можуть додатково оснащуватися GSM-модулем або іммобілайзером.

Не варто забувати і про фінансову складову: страхування автомобіля, у своєму роді, теж деяка деяка обережність. На питання, – чи можна застрахувати машину тільки від угону, – відповімо однозначно, – можна. У цьому випадку, якщо неприємність все ж трапиться, власник отримає грошову компенсацію, зіставну з вартістю викраденого автомобіля.

Механічні захисні системи

Не дивлячись на досягнення сучасної електроніки, велика частина водіїв досі використовує механічні протиугінні засоби. Найбільшу популярність отримали так звані мультилок. Вони винайдені в Ізраїлі і бувають штирові і замкові. Замкові дуже схожі із звичайним замком. Штирьовий має два види: перший схожий на замковий, але замість дужки має штир. Другий варіант – штир вставляється в коробку передач і блокується замком.

Проте варто пам’ятати, що надійність будь захисту не може залежати тільки від її якісних характеристик. Неправильно змонтована сигналізація, навіть найдорожча, не дозволить захистити автомобіль повною мірою від угону, тому потрібен комплексний підхід.


Не пропустіть