Як промити радіатор?

Через кілька років експлуатації відбувається забруднення автомобільних радіаторів, що полягає в появі іржі, а також скупченні бруду пилу. Якщо не звернути своєчасного увагу на цю проблему, може зменшитися ефективність охолодження, перегріватися мотор, і вийти з ладу один з елементів охолоджуючої системи. Для повноцінної роботи системи охолодження її слід періодично промивати і доглядати за нею. Завдяки цьому система буде постійно в робочому стані, і при роботі двигуна буде встановлена ​​нормами температура. Збої радіатора це поширена проблема, так як немає можливості завжди виявити несправність на початковому етапі. При виявленні несправності, можна скористатися двома шляхами вирішення цієї проблеми: відвідуванням спеціалізованого магазину і придбанням нового, самостійної промиванням та очищенням радіатора.

Промивання радіатора своїми руками – досить проста процедура. При її виконанні треба слідувати правилам безпеки, працюючи тільки на остившем двигуні, надійно зафіксувавши капот і користуючись вологонепроникними рукавичками. Переконайтеся, в охолодженні мотора і наявності забруднення. Про це можна дізнатися, подивившись на антифриз, який злитий з машини. Для чистого антифризу, не потрібно ніякої промивки. Чисту воду залийте в радіатор, потім запустіть двигун. Він повинен охолонути, після чого можна повторити слив. Закрийте спускний кран і залийте туди воду. Щоб очистити радіатор скористайтеся спеціалізованими миючими засобами. Ви повинні вибрати засіб найбільш безпечне для радіатора і мотора.

На нових системах застосовуються алюмінієві деталі, які пошкоджуються від чистячих засобів, про це треба пам’ятати. Очищувач слід залити в радіатор і запустити мотор. Потрібне дотримання рекомендацій виробника, що стосуються обсягу миючого засобу яким можна користуватися, при його надлишку може бути завдано шкоди машині. Проведіть злив води і заправки охолоджуючої системи за допомогою дистильованої води. Запустіть мотор, дайте охолонути йому і знову повторіть весь процес, мінімум 5 разів, щоб упевнитися у виході залишків очищаючого кошти. Дуже частою причиною неправильної роботи системи охолодження є забруднення радіатора зовні. У цьому випадку йому потрібно продування або хороша промивка зовні. Для цього необхідний, зняти агрегат і провести очищення зовнішньої поверхні, за допомогою стиснутого повітря або води під тиском. Пам’ятайте що при сильному тиску, він може бути пошкоджений.

Автомобільний радіатор може бути очищений і промитий без агресивних хім. речовин. Вам треба вибрати тип антифризу, рекомендованого автовиробником. Додайте в радіатор, необхідну кількість речовини, щоб домогтися концентрації 50-70% /. Якщо обсяг системи охолодження становить 10 літрів, необхідно додати до 5-7 літрів ОЖ і заповнити її дистильованою водою. Для захисту від корозії в антифриз, виробляється добавка спеціальних присадок. Після заповнення системи рідиною може відбутися поява повітряних пробок, які можна видалити при запуску мотора з відкритою кришкою на радіаторі. Через кілька хвилин роботи системи, відбудеться вихід повітря, і вам лише потрібно буде долити бракуючий антифриз.


Не пропустіть