Автомобіль – розкіш чи необхідність?

Сьогодні сучасній людині вже просто необхідний автомобіль. Різноманітність автомобільної техніки та жахливий попит на неї вражає своєю масштабністю, автомобілі заполонили нашу планету. Звичайно, мати машину дуже зручно, з нею не потрібно витрачати час на очікування автобуса, з нею зручно планувати свій вільний час і відпочинок. З автомобілем не потрібно переживати, чи зможемо донести важкі речі, сумки, тому що для цього є транспортний засіб, який також є символом життєвого статусу і матеріального благополуччя. З удосконаленням автомобіля за технічними характеристиками і зовнішнім даним людина прагнути роздобути його не тільки як засіб пересування, але і як показник самоствердження. І все б добре, але людство стало забувати, що пройтися по вулиці пішки не тільки приємно, але й корисно.

Не варто забувати, що як б не був зручний автомобіль, він може бути причиною безлічі бід і нещасть, як на дорозі, так і поза нею. Раптом якийсь недбайливий водій відволіктися від дороги, показань світлофора, і біда наздожене того, хто ні в чому не винен? Скільки водіїв сідають за кермо свого авто у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, здійснюючи ДТП, калічачи при цьому людей, забираючи життя пішоходів, приносячи нещастя в сім’ї. Не тільки люди можуть постраждати від автомобілів, а точніше від дій безвідповідальних водіїв, а й природа, і тварини. На дорозі на тварин часто водії не звертають уваги, і лише одиниці зупиняться, щоб тварина перейшло дорогу, або надати якусь допомогу потрапив у біду меншого брата. Чимало шкоди приносять автомобіля і природі, забруднюючи її вихлопними газами і маслами. Від усього цього страждає, перш за все, людина: від недотримання правил дорожнього руху ми страждаємо фізично і морально, від загиблого на дорозі тварини – психологічно, від забруднення навколишнього середовища страждає імунітет.

Забудьте про автомобіль хоча б на день, залишивши на всяк випадок табличку під лобове скло з номером телефону, виберетеся з родиною на велосипеді, з вітерцем промчитеся по парку або, що ще краще, зробите на велосипеді невелику екскурсію по визначних пам’ятках міста, або на природу. Посидьте з вудкою біля річки, наприклад, пару раз для задоволення і спортивного інтересу, а якщо зловити рибу не виходить, пограйте з дітьми або з друзями у футбол або просто посидьте, полежте під відкритим небом, милуючись хмарами, плескотом хвиль, якщо поруч є річка , прислухаючись до звуків природи.