Заміна гальмівних колодок своїми руками

Гальмівні колодки – це та деталь автомобіля, яка досить швидко зношується, особливо це стосується водіїв, що віддають перевагу екстремальні способи водіння автомобіля. Але й при розміреним їзді часто доводиться гальмувати, тому рано чи пізно виникає потреба в їх заміні, як замінити їх своїми руками? Щоб визначити, чи потребують гальмівні колодки в заміні, для початку варто їх оглянути. Для цього необхідно зняти колеса і зробити вимір товщини колодок, а саме того шару, який зношується. Якщо при вимірі колодок їх товщина виявилася менш 3 мм., То їх необхідно обов’язково міняти. На деяких з можуть бути спеціальні індикатори зносу. Щоб самостійно замінити гальмівні колодки на нові, не потрібно мати якого або дорогого устаткування або спеціальних знань. Досить дотримуватися нижчеописаного керівництва:

За допомогою ключа трохи ослабте болти на передніх колесах.
Використовуючи домкрат, підніміть автомобіль на потрібну висоту так, щоб колесо не стосувалося поверхні підлоги або землі.
Відкрутіть повністю болти і зніміть колеса.
Огляньте маточину, якщо на ній є бруд або іржа, то її необхідно видалити.
Надійно зафіксуйте саппорт за допомогою дроту або іншого матеріалу до осі, щоб виключити його падіння після відкручування болтів.
Відкрутіть болти, які утримують саппорт. Перед відкручування болтів, переконайтеся чи не знаходиться саппорт під тиском.
Злийте з саппорта гальмівну рідину. Рекомендується не від’єднувати повністю весь саппорт від гальмівної системи, щоб виключити завоздушіваніе гальмівної системи.
Від’єднайте зношені колодки, попередньо запам’ятавши, як вони стояли.
Встановіть нові гальмівні колодки. Змастіть мастилом, яка йде в комплекті, саппорт, щоб уникнути можливих скрипів при гальмуванні. Змащується тільки лише саппорт, ні в якому разі не можна змащувати мастилом гальмівні колодки і диски.
Перевірити правильний рівень гальмівної рідини в системі і при необхідності долийте її до необхідного рівня.
Встановіть колеса на автомобіль.
Дана інструкція значно спрощується і скорочується, якщо конструкція гальмівної системи вашого автомобіля дозволяє міняти колодки без зняття саппорта. У цьому випадку досить зняти напрямні, на яких кріпляться колодки і замінити їх, не забуваючи встановити дротові пружинки і клямки (якщо вони є) у вихідне положення. Ну а після того як гальмівні колодки поміняні, необхідно завести автомобіль і декількома короткочасними натисканнями на педаль гальма, прокачати гальмівну систему автомобіля.


Не пропустіть