Як навчитися паркуватися заднім ходом
З цієї статті ви дізнаєтеся, як навчитися паркуватися заднім ходом за допомогою дзеркал, парктроника і іншої людини. Крім того, ознайомитеся з порадами бувалих водіїв, які допоможуть вам уникнути найбільш поширених при парковці автомобіля помилок.
Як навчитися паркуватися заднім ходом за допомогою дзеркал.
Процес паркування заднім ходом за допомогою дзеркал вимагає від водія певних знань і навичок. Перед початком маневру дзеркала заднього виду автомобіля повинні бути відрегульовані таким чином. Центральне (салонне) дзеркало повинно охоплювати всю площу заднього скла авто і його нижню кромку. У бічних дзеркалах ви повинні бачити край кузова вашого автомобіля і дорожню обстановку. Розрізняють два види парковки заднім ходом: паралельну і перпендикулярну.
Розглянемо, як навчитися паркуватися заднім ходом паралельно узбіччі за допомогою дзеркал заднього виду. Припустимо, паркувальне місце знаходиться праворуч від вашого автомобіля. Проїхавши трохи вперед, вам потрібно зупинити свій автомобіль таким чином. У правому дзеркалі повинен бути видний лівий задній габарит авто, за яке ви маєте намір паркуватися. Починайте повільно здавати назад по прямій до тих пір, поки ваша машина не порівняється з рядом стоїть. Зупиніться і виверніть кермо вправо, потім продовжуйте здавати назад. Дивіться в праве дзеркало: як тільки заднє колесо наблизиться до бордюру, починайте вивертати кермо вліво. Продовжуйте рухатися назад до повної постановки авто на стоянку. При цьому контролюйте по дзеркалах відстань до бампера задній машини.
Тепер розглянемо, як паркуватися заднім ходом за допомогою дзеркал перпендикулярно узбіччі. Паркувальне місце знаходиться праворуч від вас. Зупиніть свою машину трохи далі паркувального місця під невеликим кутом. При цьому в правому дзеркалі ви повинні побачити лівий кут припаркованого праворуч автомобіля. Повільно починайте рухатися назад. Як тільки праве колесо вашої машини пройде це орієнтир, зупиніться і виверніть кермо вправо, потім продовжуйте рух. Тепер ви повинні контролювати просування свого авто в лівому бічному дзеркалі. Після того, як кут припаркованого зліва авто благополучно пройдено, можете поступово вирівнювати колеса. Повільно завершуючи паркування, не забувайте контролювати в дзеркала розташовані ззаду з збоку перешкоди.
Як навчитися паркуватися заднім ходом за допомогою парктроника.
Парктронік – пристрій, виявляє перешкоду та інформують про це водія. Однак при його наявності деякі автомобілісти втрачають пильність. Вони забувають, що цей прилад лише допомагає керувати авто, але ніяк не замінює водійські навички. Великою популярністю користуються парктроніки зі звуковими та світловими сигналами. Зелений колір індикаторів говорить про те, що в зоні руху відсутні перешкоди. У міру того, як ваш автомобіль наближається до перешкоди, загоряються помаранчеві індикатори. Ну а червоний колір – це колір небезпеки. У цьому випадку слід зупинитися і проаналізувати отриману інформацію, повторити виконання маневру. Однак робота парктроника не завжди ефективна. По-перше, при установці датчиків руху можуть бути пропущені так звані сліпі зони автомобіля. У цьому випадку, здаючи назад, ви можете пропустити низько розташоване перешкоду. По-друге, при попаданні на датчики води і бруду, парктронік також «не бачить» обмежень, що може призвести до пошкодження кузова вашого або чужого автомобіля. Нарешті, прилад може просто вийти з ладу.
Як навчитися паркуватися заднім ходом за допомогою людини.
Навчитися заїжджати заднім ходом на парковку за допомогою іншої людини дуже просто. Найголовніше – це уважно слухати його рекомендації та своєчасно їх виконувати. Поради стороннього людини, особливо досвідченого водія, істотно полегшують парковку будь-якому автолюбителю. Особливо це актуально для початківців автомобілістів, які дуже погано почувають габарити машини. При паркуванні заднім ходом потрібно в певний момент вивернути кермо і вирівняти автомобіль. Крім того, паралельна парковка зажадає від вас точної оцінки розмірів капота і багажника. А при перпендикулярній парковці дуже важливо не помилитися з бічними габаритами. Зовні вашому помічникові значно легше оцінити ситуацію і дати правильні поради. Це допоможе вам легко і безпечно виконати маневр. Однак не слід повністю покладатися на вашого помічника. Він теж може помилятися, тим більше, якщо це такий же новачок, як і ви. Нарешті, він просто може відволіктися. Тому, паркуючи свій автомобіль, не забувайте керуватися здоровим глуздом.
Поради з паркування бувалих водіїв новачкам.
Перед тим, як паркуватися заднім ходом на жвавих вулицях, потренуйтеся на спеціальних майданчиках. В якості перешкод можна використовувати конуси та непридатні шини. Виконавши кілька вправ у штучно обмеженому просторі, вам буде легше орієнтуватися серед реальних перешкод. Якщо ви сумніваєтеся у своїх діях – зупиніться. Заспокойтеся, оцініть ситуацію, що склалася і, по можливості, повторіть розпочатий маневр. Якщо у вас немає впевненості в тому, що ваш автомобіль поміститься на парковці, краще проїхати далі і пошукати інше місце. Адже простіше перестрахуватися, ніж займатися ремонтом свого і чужого майна. Паркуванні заднім ходом – складний маневр, особливо для початківців водіїв. Тому виконувати його слід з мінімальною швидкістю, можливо, навіть із зупинками. Користуючись дзеркалами, не лінуйтеся зайвий раз повернути голову для більш достовірної оцінки дорожньої ситуації. Паркуючись заднім ходом, дотримуйтесь правил дорожнього руху і не забувайте про інших учасників руху. Адже неправильно припаркований автомобіль може утруднити як рух інших автомобілів, так і пішоходів.
Часті помилки при парковці.
Найпоширенішою помилкою при паркуванні заднім ходом є неправильна оцінка габаритів свого автомобіля. У кращому випадку ви опинитеся занадто близько від сусіднього авто, що перешкодить його водієві вийти або виїхати. У гіршому – ви пошкодите поруч стоять. Поступово ви навчитеся відчувати і правильно оцінювати розміри своєї машини. Ще однією помилкою новачків є те, що на останньому етапі вони занадто поспішно вивертають кермо і вирівнюють авто. При паралельній парковці це загрожує тим, що ваш автомобіль виявиться далеко від бордюру. При перпендикулярної постановці машини ви ризикуєте зачепити розташований поблизу автомобіль. Вельми поширена і зворотна ситуація, коли водій починає вирівнювати автомобіль занадто пізно. У цьому випадку заднє бокове колесо машини упреться в бордюр або ж ви зачепите сусідню машину.