Навіщо водієві підлокітник?

Часто початківці водії задаються питанням: «Навіщо водієві підлокітник?».

Кожен виробник автомобілів хоче, щоб його продукцію купували із задоволенням, а що для цього потрібно? На першому місці – це комфорт на водійському місці! Але що ж дало передумову на цей винахід – всім нам відома «табуретка». Люди весь час намагаються полегшити, удосконалити всі пристосування свого життя, так сталося і з «табуреткою» – з часом вона перетворилася на крісло з спинкою, в якому є підлокітники.

Так було і з машинами з ходом інженерно-технічного прогресу автомобільне крісло теж змінювалося і вдосконалювалося для комфорту.

Що з себе являє підлокітник?

Підлокітник – невід’ємна частина сучасних і раритетних автомобілів. Підлокітники найчастіше проводяться в стандартному чорному кольорі з дерева або пластику може тонкого метала. Кришка зверху обшивається спеціальної шкірою або шкірзамінником в декількох варіантах кольорів: чорний, бежевий, сірий, може бути білим. Базовим є чорний колір.

В даний час існує безліч модифікацій підлокітників для різних класів машин.

У машинах, що випускаються з 1995 року підлокітники входили в базову комплектацію, але якщо на вашому автомобілі його немає, його можна придбати в будь-якому автомагазині.

Всі підлокітники мають відповідні певним моделям автомобіля адаптер для установки, часто разом з ним встановлюються між сидіннями автомобіля і кріпляться болтами, головки яких маскуються.

Які переваги підлокітників?

1) Знижується навантаження на м’язи ліктьовий групи;

2) З’являється додаткове місце для дрібних деталей або інструментів першої необхідності;

3) знижується навантаження на спину;

Підлокітники повинні задовольняти нормативи ГОСТів, нормам безпеки, і правилам ЄЕК ООН.

Виробникам необхідно випускати підлокітники, які дотримуються золоту середину:

– Підлокітник повинен бути зручний для всіх людей з різною будовою тіла (зріст, вага);

– Він повинен витримувати вагу в межах 120 кілограм;

– Не повинен перешкоджати і заважати ручного гальма і ременю безпеки.

Параметри підлокітника залежать від моделі автомобіля, довжина повинна бити 30 … 32 сантиметри, висота – 12 … 15 сантиметри, ширина-10 …. 20 сантиметрів.

Підлокітник також повинен не виділятися з салонного інтер’єру.