Подушка безпеки

На центральному автополігоні пройшла випробування і отримала сертифікат відповідності надувна подушка безпеки виробництва південнокорейської фірми «New World Industries, Ltd». Вона цікава тим, що її можна встановити практично в будь-який автомобіль.

Структура рульового колеса значення не має. Подушка встановлюється не в «баранку», а на стелю над нею. Значення має лише нахил рульової колонки. Є кермо, практично горизонтальний, як, наприклад, у багатьох мікроавтобусів і деяких мінівенів, подушка навряд чи виявиться ефективною.

Подушка “Challa” складається з двох невеликих блоків, з’єднаних гнучким і міцним шлангом. Принцип її дії заснований на явищі інерції. Блок з самою подушкою кріпиться на краю даху над кермом, а інший блок, в якому розташований інерційний молоток, над водійськими дверима. У разі зіткнення на швидкості більше 50 км / год молоточок за інерцією продовжує рух і пробиває отвір в ємності з стисненим газом, який надуває подушку за 0,05 секунд після зіткнення, звідси й назва. «Чалли» по – корейськи означає «миттєво, моментально». Надувшись подушка вискакує з іншого блоку, розташованого над вітровим склом, і зверху падає на кермо, пом’якшуючи удар водія про рульову колонку.

За рахунок того, що надувається «Challa» від чисто механічного впливу, виключено несанкціоноване спрацьовування від сторонніх радіосигналів або розряду блискавки. Її можна використовувати багаторазово. Для цього треба лише перепакувати подушку і змінити газовий балон.

До недоліків можна віднести той факт, що не на всіх машинах навіть з похилим кермом вона буде ефективна. Розкрилася подушка являє собою якусь подобу подовженого з одного боку овалу довжиною 69 см і шириною 51.3 см. Якщо відстань від точки кріплення блоку з подушкою до рульової маточини буде більше 69 см, ефективність її значно знизиться. А якщо на автомобілі встановлений дуже маленький спортивний кермо, то при певному хваті вона не зможе розкластися, так як треба.

Крім цього, кут відхилення від фронтального зіткнення дуже малий. Подушка розкриється лише в тому випадку, якщо він буде більш 15 градусів.