Найпопулярніші міфи про дизельні двигуни, в які вірять водії

Автомобільний світ завжди був поділений на дві частини — шанувальники бензинових і дизельних двигунів. Кожен табір має свої аргументи, чому варто вибрати саме таку силову установку. Водночас навколо дизельних двигунів є досить багато міфів, які спробував розвіяти Bigmir.

Забруднення навколишнього середовища
Дизельні двигуни справді мають трохи більше шкідливих викидів, ніж бензинові, але в сучасному світі ця різниця зводиться нанівець. Вся річ у тім, що зараз всі дизельні мотори обов’язково комплектуються фільтрами сажі, які не допускають забруднення навколишнього середовища вище встановлених норм.

Поганий запуск при мінусових температурах
З цією проблемою могли стикатися багато власників дизельних авто, але в минулому. Нині переважна більшість автовиробників впроваджує у свої дизельні авто функцію попереднього прогріву двигуна, що дозволяє зробити зимовий пуск таким самим легким, як і літній.

Динаміка дизельних автомобілів поступається бензиновим
Почасти це твердження правильне, тому що дизельний двигун насамперед налаштований на потужність, а не божевільну динаміку. Сьогодні ж момент розгону дизельних двигунів вдалося трохи покращити шляхом додавання турбіни. Таким чином більший крутний момент дозволяє дизельним двигунам їхати на рівні бензинового.

Економічність
Дизельні двигуни дійсно споживають трохи менше палива у порівнянні з бензиновими двигунами. Але, якщо враховувати не тільки сухі цифри в літрах, а й загальні витрати на обслуговування двигуна, то менша витрата з надлишком компенсується більш дорогим обслуговуванням дизельних двигунів.

Шумність роботи
Дизельний двигун, особливо на старих авто, відразу чути, адже спалення палива відбувається внаслідок стиснення, а не шляхом подачі іскри. Так, всередині двигуна виникають особливі шуми, які не властиві звичайним бензиновим моторам.

Завдяки гарній шумоізоляції та інноваційним технологіям при створенні двигуна, нові авто з дизельними силовими установками вже не настільки галасливі, як їхні попередники.


Не пропустіть