Трохи цікавого про амортизатори

При появі ще першого автомобіля багато інженерів прагнули максимально зробити його комфортним не тільки для водія, але і для пасажирів. Багато виробників шукали рішення у зменшення трясіння під час поїздок по нерівних поверхнях.

У процесі прогресу були придумані колеса з камерами і покришками з гуми, ресори, амортизатори і м’які сидіння. Від трясіння автомобіля допоміг амортизатор.

Багато хто задається питанням: «Що це?» Амортизатор – це одна з головних деталей автомобіля для гасіння коливань в ньому. Можна сказати, що це в своєму роді демпфер. Без нього не обходитися жодна підвіска нинішніх автомобілів.

Якщо амортизатори правильно і якісно встановлені, то вони здатні не тільки приглушати вібрації, але й позитивно впливати на гальмівний шлях машини. Від стану амортизаторів залежить і якість зчеплення коліс з дорогою і покращують маневреність на поворотах і під час натискання гальма. Якщо амортизатор несправний, то це може призвести до трясці автомобіля, а також зниженню зчеплення з автодорогою, що може призвести до аварії.

Головне завжди вчасно проводити перевірку амортизаторів, так як необхідно своєчасно проводити потрібний ремонт або заміну. Зазвичай діагностику проводять на станції техогляду, а якщо немає такої можливості, то можна зробити це самому.

Для цього необхідно відчистити від бруду амортизатори, якщо ви помітили протечку масла, то значить, ці амортизатори слід терміново замінити. Наступним способом є розгойдування автомобіля, необхідно подивитися, як швидко загасають коливання. Ви тоді зрозумієте, справні вони чи ні.

Амортизатори бувають чотирьох типів:

Двотрубні. Вважаються найнадійнішими, простими і недорогими.
Комбіновані. Дуже доступні, надійні і мають підвищену працездатність.
Однотрубні. Менш ефективні, ніж двотрубні, але мають більш довгу експлуатацію.

Регульовані. Плюсом цих амортизаторів полягає в тому, що вони здатні налаштовуватися електронним способом.
Найбільш кращої якості амортизатори вважаються наступних виробників: Monroe, Kayaba, Sachs. Але необхідно пам’ятати, що навіть у самих якісних амортизаторів є свої ресурси і необхідно під час проводити їх діагностику.


Не пропустіть