На АЗС українцям замість бензину заливають “бодягу”: як підробляють пальне

На українських АЗС збільшилася кількість “розбодяженого” бензину А-95. Серед порушень якості зокрема виявлено заниження октанового числа, що є чітким маркером саморобного пального.

Про це йдеться у результатах дослідження “Інституту споживчих експертиз”. Там зазначили: причиною зростання обсягу фальсифікату на заправках є повернення довоєнних податків на автопаливо.

При цьому самі українці, зазначається, йдуть на ризик і купують “бодягу”. Пояснюється це, за словами експертів, бажанням заощадити.

“Чимало автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у гуртових трейдерів. Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів. Повернення податків і, відповідно, збільшення вартості пального в роздробі штовхають споживачів до торговців неякісним бензином. Усе ж таки різниця в кілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв”, – пояснили вони.

Масштаби торгівлі фальсифікатом величезні

Для дослідження якості бензину було відібрано зразки у найбільших всеукраїнських мережах АЗС. Окрім того, було проведено контрольну закупівлю в регіонах:

  • як у “серйозних гравців”;
  • так і в невеликих мережах, які “оперують у райцентрах та невеликих містах”.

“Третина всіх зразків, перевірених у лабораторії, виявилася некондиційною. Тобто мала суттєві порушення якості”, – констатували в Інституті.

Як “бодяжать” бензин

Окрім заниженого октанового числа, в “бодяжному” бензині виявлено перевищення кисневмісних сполук, які зокрема збільшують витрату палива. Мова про:

  • біоетанол (спирт);
  • ізопропіловий спирт;
  • прості ефіри.

Крім того, у фальсифікаті виявлено високий вміст сірки та бензолу. Останній є небезпечним з’єднанням, від якого утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна.

“В разі величезної кількості бензолу – проблеми зі здоров’ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. По суті, як і практично гарантована поломка автомобіля”, – пояснили експерти.

Як зрозуміти, що авто заправлене бодягою

Зі свого боку, експерти Dexpens пояснили: визначити, що використовуване пальне неякісне, можна самостійно – не вдаючись до лабораторного аналізу. Зокрема, при регулярному використанні “бодяги”:

  • впаде потужність авто – і воно не буде нормально їхати;
  • авто погано запускатиметься;
  • відбуватиметься постійна і глибока детонація, мотор дуже сильно трястиме;
  • збільшиться витрата пального тощо.
Джерело obozrevatel.com

Не пропустіть