Чому бреше спідометр?

Основною причиною неправильних показань спідометра є колеса не підходящого для даного автомобіля за розміром. Це можуть бути колеса як меншого, так і більшого розміру. Щоб уникнути помилки уважно читайте паспорт до вашого автомобіля, а також ознайомтеся з його технічними характеристиками. У таких випадках стрілка спідометра буде спотворювати свідчення швидкості і, звичайно ж, буде підраховувати неправильний кілометраж, спідометр буде брехати. Сам спідометр складається з двох частин: перша частина призначена для розрахунку кілометражу, пройденого автомобілем, а друга, в свою чергу, визначає швидкість, з якою рухається транспортний засіб. Існує два види спідометрів: електронний і механічний. Як правило, механічні спідометри використовували в старіших автомобілях.

Непоодинокими були заїдання механізмів, вихід з ладу однієї з деталей, які утворили між собою якусь робочу ланцюг. Відповідно, якщо одна ланка виходило з ладу, то зупинялася весь ланцюжок. У нових моделях автомобілів вже використовують електронні спідометри. Але й тут є свої нюанси. Такі спідометри мають інформацію, яка надходить від навігаторів. Але в силу того, що рельєф місцевості з часом змінюється, постійно змінюється дорожнє покриття, трапляються на шляху непомітні підйоми та схили. У таких випадках навігатор дає не зовсім вірну і точну інформацію, що і позначається на неправильних чи перекручених показниках електроблоків (електронних спідометрів).

Звичайно ж, електронний спідометр перевірити набагато легше. Для цього буде потрібно заїхати на найближче СТО і підключити бортовий комп’ютер автомобіля за допомогою спеціальної програми (іншими словами, провести комп’ютерну діагностику). З механічними спідометрами все набагато складніше. Тут після повного його розбирання вам не вдасться визначити поломку або причину неправильних перекручених показників.

Підіб’ємо підсумки, як уникнути неправильних показань спідометра:

Завжди встановлюйте колеса потрібного розміру (читайте техпаспорт до вашого транспортного засобу).
Ніколи не намагайтеся самостійно розбирати спідометр (особливо електричний). Швидше за все, там все буде незрозуміло, а ось що-небудь зашкодити в процесі розбирання – це запросто.
Якщо виникли проблеми зі старим механічним спідометром – є сенс звернутися до досвідченим водіям старих авто. Напевно вони власноруч десятки разів перебирали свої спідометри. Якщо ж проблема виникла з електричним спідометром, то тут тільки один шлях – на СТО.