На машині швидко розряджається акумулятор, що робити?

Зараз акумулятори оснащують спеціальним індикатором, за допомогою якого легко можна дізнатися рівень заряду. Тільки от встановлений індикатор на одну банку, а отже інформація про заряд не зовсім точна. Саме через це швидка розрядка акумулятора проходить непомітно. Про проблему автовласник дізнається, як правило, тільки коли намагається завести автомобіль. Основною причиною швидкої розрядки акумулятора служить її вік. Зрозуміло, що чим старше акумулятор, тим гірше він тримає заряд, з цією проблемою багато справляються за допомогою зарядного пристрою. Хороший акумулятор має термін служби в межах 5 років. Після 5 років використання зарядного пристрою не має сенсу. Втім, і нові акумулятори можуть розряджатися. У такому випадку причину необхідно шукати в обладнанні автомобіля. Для виявлення причини потрібно вольтметр.

Необхідно заміряти напругу на акумуляторі і на генераторі. Всі виміри проводяться при заведеному двигуні. Всього може бути три варіанти. Генератор видає нормальну напругу в 14 вольт, на акумулятор приходить 13,5 вольт або менше. Звідси можна відразу побачити недозаряд батареї. Струм губиться по дорозі від генератора до акумулятора, проблема вирішується простий чищенням контактів обох приладів. Генератор видає менше належних 14 вольт. Отже, причина криється в генераторі, якщо особливих пізнань в автоелектриці у вас немає, то ви можете тільки визначити стан щіток, довжина щіток повинна бути не менше 8 мм. Генератор також може видавати напруга більше 14 вольт.

Така напруга занадто велике, і воно може привести до перезаряду батареї, якщо вона старого типу. Зайву напругу викликає нагрівання акумулятора, через що електроліт в ньому нагрівається і починає випаровуватися. Рівень електроліту знижується, акумулятор втрачає свою ємність. Причиною поломки в такому випадку, найчастіше, є регулятор напруги. Замінити його нескладно, та й коштує він недорого. Якщо виміри не підходять ні під один з цих пунктів, то причина криється в додатковому обладнанні, може бути ви встановили потужну акустичну систему, сигналізацію, протитуманні або ксенонові лампи. Багато виробників автомобілів встановлюють на свою техніку вироби номінальної потужності, тобто акумулятор просто не може впоратися з додатковим навантаженням. Висновок простий, якщо встановлюєте додаткове оснащення, встановлюйте і більш потужний акумулятор.