Вибираємо склоочисники

Безпека в автомобілі залежить від деколи від таких, здавалося б, дрібниць, як склоочисники. Вони не дарма входять в комплектацію кожного автомобіля – завдяки їхній роботі лобове скло залишається чистим в будь-яку погоду і дозволяє помітити перешкоду, що запобігає аварії. Але тільки якщо вони працюють правильно. У разі механічних пошкоджень, зносу або просто поганої якості на лобовому склі залишаються розводи, або воно зовсім не очищається. Це вірна ознака того, що потрібно купувати нові двірники.

Вибирати склоочисники можна, керуючись предпочитаемой конструкцією або довжиною.

Конструкція склоочисників буває трьох видів:

Каркасні
Безкаркасні
Гібридні

Каркасні двірники складаються з кульок, леза і коромисел і відрізняються особливою популярністю серед автомобілістів. У чому причина такої любові? Вони доступні за ціною, їх леза щільно прилягають до лобового скла, що підвищує якість роботи, а завдяки наявності пластика в контрукції, їм не страшні обмерзання, іржа та інші проблеми металу. Однак і мінуси у них є – вони досить швидко зношуються.

Бескарксная конструкція склоочисників увазі наявність корпусу з пластику або пластико-гумового матеріалу, кронштейна посередині для монтажу, металевих пластин, між якими встановлюється лезо. Ці склоочисники трохи краще попередніх, у них більше термін експлуатації, а працюють вони безшумно. Але їх головний недолік полягає в тому, що для кожної моделі автомобіля потрібен певний вид безкаркасних двірників.

Гібридні двірники, як випливає з їх назви, поєднують в собі краще від двох попередніх типів. Вони не так популярні серед автомобілістів через високу вартість, хоча це і компенсується тривалим терміном експлуатації.

Вибираючи склоочисники, зверніть увагу на їх матеріал – наскільки він однорідний, відсутні чи задирки і інші ознаки поганої якості. Ви можете зігнути каркас і оцінити, наскільки вільно переміщається стрічка. Відзначимо наостанок, що довжина щіток не завжди повинна бути однаковою – існує чимало прикладів, коли поєднання щіток різної довжини підвищує ефективність їх роботи.