Що робити, якщо в машині запітніли вікна?

Багатьом автомобілістам знайома проблема запотівання вікон у салоні машини. Це дійсно проблема, тому що не тільки дратує водія і пасажира, а й заважає огляду – а це вже загрожує неприємностями на дорозі. Але є прості правила того, як можна уникнути подібного роду явищ.

Причиною виникнення конденсату на вікнах є різниця між температурами вулиці і салону. У прогрівається, сухому салоні ця проблема зустрічається рідко, а от якщо машина охолоне, то на вікнах з’явиться конденсат. Спочатку він практично непомітний, але варто тільки прогріти машину, як вікна запотіють. Існують і інші чинники виникнення конденсату на вікнах автомобіля:

Мокра або волога одяг / взуття. При висиханні в салоні, випаровується волога, яка і осідає на вікнах.
Взимку конденсат може з’явитися через сніг, який пасажири принесли в салон на взуття чи одягу. Принцип той же – волога випаровується і перетворюється на конденсат.
Нарешті, коли погода волога і сира, а в машині скупчилося багато пасажирів, вікна можуть запотіти попросту від їх дихання.
Позбутися від запітнілих вікон дуже легко. Досить провітрити салон автомобіля, відкривши вікна, або включити кондиціонер для їх обдування. Для профілактики не заважає очистити від бруду та снігу повітрозабірники, щоб в салон не проникав вологе повітря. Також варто регулярно чистити гумові килимки, видаляючи вологу, а взуття обстукувати від зайвої снігу. Наостанок, ще одну слушну пораду: виходячи з автомобіля, залиште двері відкритими на пару міну, щоб температура салону і вулиці зрівнялася.