Що треба знати при купівлі автобагажників?
Автомобілісти нерідко зустрічаються з необхідністю перевозити істотні вантажі – їдучи у відпустку, переїжджаючи на дачу або просто вирушаючи у великий тур за покупками. Не завжди об’єму багажника буває достатньо. Сучасні автовиробники почали вирішувати цю проблему за допомогою складаються спинок задніх сидінь – таким чином, кількість корисного простору може збільшитися в 2, а то і в 3 рази. Однак такий вихід неможливий в тих випадках, коли на задніх сидіннях хтось сидить. А в подорожах, найчастіше, так і буває.
Рішення проблеми знайдено, здавалося б, вже давно, але тільки останнім часом набуло дійсно ефективне і розумне втілення – автобагажник. У багатьох з цим поняттям можуть асоціюватися старенькі «копійки» з холодильниками і диванами на даху, обмотаними мотузками з усіх боків. Сучасна індустрія подібну кмітливість взяла на замітку, але запропонувала щось більш якісне. Сьогодні автомобільні багажники на дах продаються в численних спеціалізованих магазинах, а широкий вибір радує око: багажники зі Швеції, Нідерландів, Чехії та Польщі. Різноманітні забарвлення, форми, вантажопідйомність і інші характеристики, в яких можна легко загубитися.
Що треба знати при купівлі автобагажників?
Сучасні виробники працюють над якістю автобагажників з усім завзяттям. Здавалося б, що тут складного – зробити жорсткий бокс і все. Але ні, багажник дуже сильно впливає на аеродинаміку, тому його форма повинна бути обтічної для кращого опору потокам повітря. До того ж, його силует повинен бути максимально практичним, щоб у ньому і одяг можна було перевезти, і скейтборд з роликами.
При покупці автобагажників необхідно враховувати кілька речей. По-перше, ширину і довжину даху вашого авто. Якщо в комплектації машини передбачені рейлінги на дах, то монтаж боксу буде дуже простим – за допомогою спеціальних скоб на днище. Положення багажника повинно бути таким, щоб він не заважав відкривати задні двері (стосується хетчбеків, універсалів і деяких кросоверів).
Колір і матеріал варто вибирати по своєму смаку, але варто враховувати, що глянсовий ударостойкий пластик коштує на 30-40% дорожче звичайного, незабарвленого. Є також широке розмаїття автобоксов за способом відкриття (одна або декілька кришок) і безпеки (один замок або ціла система).
Вибір посилюється і якимсь підвидом Автобокс – м’яким автобагажників. Він нагадує рюкзак, а іноді і маленький намет. Це пристосування відрізняється декількома перевагами: більш доступною ціною і зручністю зберігання – його можна попросту згорнути в рулон. Однак функціональність таких багажників сумнівна. Від них страждає аеродинаміка, а, отже, збільшується витрата палива. Більше того, вміст м’якого багажника не захищене від дощу, снігу та інших погодних умов. Та й від злодіїв захисту у них теж практично ніякої немає.