Як вибрати дитяче автокрісло?

Кожен новоспечений батько, що має автомобіль, зобов’язаний проявити свою відповідальність і придбати дитяче автокрісло. Цей обов’язок носить не тільки моральний характер, але й прописана в Правилах дорожнього руху: для перевезення дитини молодше 12 років в транспортному засобі, необхідно використовувати «спеціальні утримуючі пристрої» або «інші засоби, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки». Під згаданими засобами і пристроями подразумеваются автолюльки і автокрісла для дітей, проте деякі автомобілісти вважають, що це зайва трата грошей, тому намагаються замість них використовувати подушки чи ковдри, щоб обійти закон. Хочеться відзначити, що такі дії не тільки є неправомірними, а й несуть велику загрозу для збереження малюка і інших пасажирів.

Результати краш-тестів без використання дитячих автокрісел показують досить гнітючі наслідки. Факти свідчать: при зіткненні автомобіля з об’єктом на швидкості 50 км / год непристебнутий дитина отримує травми, співвідносні з ушкодженнями після падіння з четвертого поверху. Крім того, дитина вагою до 30 кілограм при аварії на швидкості 50 км / год набуває масу в одну тонну, тому ні руки дорослих, на чиїх колінах він сидить, ні подушки, ні ковдри не врятують його від сильного удару. Варто звернути увагу, що це стосується всіх непристебнуті пасажирів.

Таким чином, необхідно заздалегідь подбати про безпеку дитини, але як же вибрати автокрісло? Є 5 основних груп автокресел, які відрізняються по вазі дитини, а також декілька універсальних груп, які поєднують у собі можливості головних чотирьох.

Група 0 призначена для новонароджених та немовлят до 6 -12 місяців. Основний критерій – вага дитини не повинна перевищувати 10 кілограм. Ці крісла ще називають автолюльки, тому вони володіють мультифункційним характером. Як правило, у них є зручна ручка для перенесення, що робить їх дуже зручними. Найчастіше такі крісла продаються в комплекті з шасі для коляски, що подвійно підвищує практичність пристрою.

Усередині автолюльки дитина утримується внутрішнім ременем безпеки, а сама люлька кріпиться до автомобіля за допомогою спеціальних кріплень. Навколо дитини і під його головкою знаходиться спеціальний захист. На жаль, автокрісла групи 0 здають краш-тести дуже посередньо, тому до їх вибору потрібно поставитися дуже серйозно. В цілому ж, перевозити дитину до 6 місяців в транспортному засобі взагалі не рекомендується – у малюка ще занадто слабко розвинені суглоби.

Група 0+ призначена для дітей до 13 кілограм, що приблизно відповідає віку від 0 до 1,5 року. Автокрісла цієї групи мають чашеобразную форму, тому їх іноді називають «бебі-коконами». Крісло встановлюється проти ходу автомобіля, тобто – Спинкою вперед. Експертами доведено, що саме такий спосіб установки дитячого крісла є найбільш безпечним. Дітки утримуються внутрішніми триточковими ременями безпеки і оточені додатковим захистом.

Такі крісла можуть використовуватися не тільки в транспортному засобі, але і будинок – в якості стільчика, колиски і т.д. У них є спеціальні зручні ручки, які забезпечують комфортне перенесення малюка, і вони також можуть продаватися з коляскою.

Група 1 підходить для дітей вагою від 9 до 18 кілограм, що приблизно відповідає віку 1-4 роки. Моделі цієї групи оснащені п’ятиточковими внутрішніми ременями безпеки, а також можуть трансформуватися в лежаче положення – для того, щоб дитина могла поспати. Ці крісла встановлюються обличчям вперед, тобто по ходу руху транспортного засобу.

Група 2 і 3 – ці крісла призначені для дітей вагою 15-25кг і 22-36кг відповідно. Якщо говорити про вік, то автокрісла першої групи призначені для дітей від 3 до 7 років, а третьої групи – 6-10 років. Діток постарше вже намагаються привчити до штатних ременів безпеки – їх перекидають через плечі і верхню частину стегон. Автокрісла забезпечені бічною підтримкою, однак кут нахилу спинки невисокий. До слова, саму спинку можна від’єднати на деяких моделях, і тоді автокрісло перетвориться на так званий «бустер» – сидіння-підкладку.

Знаючи цю класифікацію можна визначити групу крісел, яка підійде саме вашій дитині. Є у продажу і універсальні крісла – щось на зразок трансформерів, які можна підігнати під будь-який вік. Але на практиці покупка такого автокрісла невигідна – зношуються вони з тією ж швидкістю, що й інші, тому купівля нового крісла для дитини неминуча. До того ж, зайва функціональність іноді позначається на ефективності.