Вибираємо автомобільний холодильник

Багато власників автомобілів практикують поїздки на далекі відстані. Це можуть бути самі звичайні виїзди з друзями на шашлики до найближчого озера або далекі подорожі довжиною в кілька днів. І в тому і в іншому випадку не зайвим буде придбати спеціальний автомобільний холодильник, який допоможе зберегти продукти і питво свіжими, а ваш шлунок – цілим і неушкодженим.

Автомобільні холодильники, як і будь-яка інша техніка, мають кілька видів. У даній статті ми розберемося в різниці між термоелектричними і компресорними холодильниками. Почнемо з першого.

Термоелектричний холодильник

Як правило, такі види холодильників здійснюють роботу відразу в двох режимах – охолодження і нагрівання, при тому в подібній техніці відсутня холодоагент і рухомі частини. Процес охолодження відбувається завдяки тому, що через термоелементи (термоелектричні напівпровідникові пластини) постійно проходить електричний струм.

До переваг цього виду холодильників насамперед відноситься його можливість нагрівати їжу, а також його чудова працездатність, оскільки навіть при сильних нахилах і при русі по самій нерівній поверхні, така техніка вас не підведе. Ще один плюс – екологічна безпека.

Що стосується недоліків, то до них можна віднести досить тривалий процес зміни температури всередині самого холодильника.

У плані конструкції теплоелектричні холодильники можуть являти собою окрему тумбочку, шафка, ларчик або взагалі бути вбудованим в нішу вашого авто. Перепади температур в основному знаходяться в межах – від мінус 16-24 ° C до плюс 50-60 ° C. Коли ви відключаєте холодильник від електричного живлення, температури будуть зберігатися ще протягом наступних 8-10 годин.

Компресорні холодильники

У даному виді холодильників для автомобілів процес охолодження відбувається за рахунок циркуляції хладагента, яка можлива завдяки використанню в конструкції спеціального компресора. До переваг можна віднести їх меншу інерційність (вони швидше набирають холод), а також вони обходяться трохи дешевше в процесі експлуатації. Розкид обмежень за розмірами холодильних камеру у таких холодильників досить широкий – від 18 до 220 літрів, тому в тому, що ви зможете підібрати потрібний варіант – можете не сумніватися.

Задана температура в таких холодильниках підтримується від плюс 4 ° C до мінус 18 ° C, причому відбувається це на протяг 6:00 після відключення електроенергії.

У плані стійкості холодильники можуть похвалитися видатними характеристиками, а працездатність зберігається при нахилах до 30 градусів.

Який саме вид холодильника вибрати – вирішувати вам, але коли ви зберетеся робити покупку, не завадило б звернути увагу ще на кілька особливостей:

Визначтеся, чи хочете ви вибрати стаціонарний або переносний холодильник.
Зверніть увагу на матеріал виготовлення холодильного пристрою. Важливо щоб матеріали не чинили негативного впливу на водія, а також відрізнялися стійкістю до ушкодженнями, а для їх чистки не турбувалися докладати величезну кількість зусиль.
Визначившись з рядом моделей, не забудьте перевірити працездатність холодильника і його кришки. Пам’ятайте, що вона повинна щільно прилягати до поверхні в закритому стані, і надійно закріплюватися під час руху.
Нехай ваш вибір буде усвідомленим.