Порада для водіїв з поганим зором

Якщо ви носите окуляри і при цьому хочете водити або вже водите автомобіль, то ви повинні знати кілька особливостей, пов’язаних з цим предметом. Навіть якщо ваш зір не надто погане і лікарі виписали довідку, роздільну вам знаходитися за кермом персонального транспортного засобу – це не привід заспокоїтися.

Справа в тому, що окуляри за кермом можуть перетворитися на проблему і зараз ми розглянемо деякі випадки, коли це може статися.

Насамперед ті хто носять окуляри знають, що їх достатньо часто доводиться поправляти, особливо якщо ви їдете по нерівній дорозі, а це буде відволікати і дратувати вас, заважаючи сконцентруватися на самому процесі водіння. У деяких випадках окуляри можуть просто злетіти з вашого обличчя і тоді ви можете повністю втратити контроль над ситуацією, що цілком може закінчитися ДТП. До речі, при аварії окуляри можуть перетворитися і в більш серйозну проблему, адже спрацювала подушка безпеки в змозі вибити скла, які полетять вам прямо в очі, а це може призвести до дуже плачевних наслідків.

Крім цього ваш огляд постійно буде обмежений і якщо вам знадобитися оцінити обстановку збоку, то найімовірніше, ви повернете голову, втративши при цьому огляд того, що відбувається попереду. При нормальному зорі вам достатньо було б звичайного бічного погляду.

Ще однією проблемою може стати втрата відчуття кольору, але це вже більше стосується сонцезахисних окулярів.

Все це не надто втішні новини, чи не так? Проте це абсолютно не означає, що вам потрібно терміново бігти робити операцію на очі або відмовляти від водіння автомобіля, адже очками є більш зручна і безпечна заміна – лінзи.

Деякі можуть сказати, що лінзи складніше у використанні і в догляді, що періодично їх потрібно замінювати тощо, але хіба це не дрібниця в порівнянні з реальною небезпекою, яку представляють собою окуляри? Для того, щоб намалювати перед вами реальну картину, давайте складемо невеликий список переваг лінз перед окулярами.

Дорога і предмети навколо співрозмірні, не спотворюються і збережуть кольору.
Ваше поле зору збільшується на 15%.
Ви будете краще орієнтуватися в просторі.
Ви не відволікаєтеся від водіння, оскільки лінзи не можуть випасти від трясіння в автомобілі.
У випадку ДТП відсутня додаткова загроза вашому зору.
При сліпучому сонці у вас є можливість спокійно надіти сонцезахисні окуляри, і не страждати від яскравого світла.
Відсутні відблиски при нічному освітленні фарами.
Звичайно у лінз є і деякі мінуси, але вони не йдуть ні в яке порівняння з окулярами, тому якщо у вас є можливість, ми настійно рекомендуємо вам подумати про заміну пари окулярів на компактні і зручні лінзи.