Автомобільні засоби для миття рук: народні і не дуже

Покопатися в автомобілі не проти багато автомобілістів, а для деяких це стає необхідністю при ремонті свого авто. Проте всім відомі наслідки зустрічі з «вмістом» автомобіля – брудні руки, чорні від машинного масла. Які ж існують засоби миття рук для автомобілістів?

Для початку слід згадати про профілактику брудних рук – рукавичках. Звичайні тканинні рукавички, які за дріб’язок продаються в господарських магазинах – незамінний атрибут будь-якого власника автомобіля. Проте варто відзначити, що є один компонент, при роботі з яким від рукавичок слід утриматися – мова йде про карбюраторі. Якщо в його жиклери і канали потраплять ворсинки з тканинних рукавичок, проблем з його подальшою експлуатацією не оберешся. Тому на ринку з’явилися так звані «сухі» рукавички – спеціальні склади, які наносяться на руки до повного висихання. Працюючи з ними можна не турбуватися про те, що в пори потрапить бруд, а подальше миття рук стає досить легким процесом. А деякі народні умільці додумалися і до «невидимих» рукавичок – потрібно просто намилити руки господарським милом і залишити висохнути. Змити мило легко можна водою.

З профілактикою розібралися, так що ж робити з брудними руками? Автомобільні засоби для миття рук можна розділити на два типи: ті, що продаються в магазині, і ті, до яких дійшла кмітлива кмітливість народу.

Що стосується першої групи, ці кошти можна знайти як в господарських магазинах, так і в магазинах автокосметики та автохімії, і навіть на ринку. Ці кошти можуть бути гелевими і пастоподібних, в останні роки саме цей тип автохімії для миття рук придбав найбільшу популярність. Також існують засоби для сухого чищення рук, які дуже корисні в тих випадках, коли під рукою немає води – бруд просто скочується в катишки після тертя долонями один про одного. Як правило, виробники додають в ці кошти різні корисні добавки та ароматизатори, так що в кінцевому підсумку руки дійсно сяють чистотою, та до того ж шовковисте і приємно пахнуть.

Однак не всім хочеться користуватися подібними засобами, деяким автомобілістам більше до душі що-небудь простіше. Наприклад, дуже ефективно видаляє всі типи забруднення звичайне моторне масло, до того ж, це засіб практично завжди знаходиться під рукою автомобіліста. Моторне масло не тільки розчиняє бруд, але і знезаражує пораненному ділянки шкіри, проте володіє сильним запахом і несприятливо діє на шкіру, як і будь-які інші нафтопродукти.

Тому, непоганою альтернативою моторному маслу вважається олія соняшникова, бруд воно видаляє також ефективно, але шкоди шкірі не завдає і стійким запахом не володіє. А змити легко можна за допомогою будь-якого миючого засобу.

До слова, звичайні засоби для миття посуду і сантехніки також можуть допомогти у відмиванні брудних рук автомобіліста. Краще всього, якщо ці кошти будуть містити абразивні речовини – так відмити руки буде простіше. Пральний порошок також може допомогти відмити рики, тільки перевозити його краще в поліетиленовій упаковці, закритою прищіпкою: так він і не розсипається і не намокне.

Є і такі засоби, що «Народна» нікуди – агрус, ягоди бузини і червона смородина. Після їх використання від бруду не залишається і сліду, правда, вони не так часто опиняються під рукою.