Велюр в салоні і як за ним доглядати

Багато хто віддає перевагу не надто практичною і дорогий шкірі більш стійкий до зношування, простий і менш дорогий велюр. Однак, для того, щоб він виглядав гідно, за ним необхідно хоча б інколи доглядати. Для того, щоб розібратися в правилах догляду за таким покриттям, для початку необхідно зрозуміти саму структуру матеріалу.

Велюр – це поширена трикотажна тканина, в основі якої лежить принцип плетіння на п’яти нитках, чотири з яких утворюють дві основи, а п’ята являє ворсисту поверхню.

велюр в автомобілі чистка

В автомобілі велюр може зустрітися як у якості обробки крісел, або на приладовій панелі, так і на внутрішній стороні дверей. На цих місцях плями і бруд скупчуються постійно, тому одним з найкращих способів містити таке покриття в чистоті стане пилосос. Через те, що поверхня у велюру – ворсиста, в ній постійно осідає пил, а за допомогою пилососа позбутися подібної проблеми можна за пару хвилин.

Щоб прибрати пляма, необхідно розібратися з природою. Якщо це масляний слід або жирну пляму, то його можна видалити простим тампоном, змоченим будь-яким універсальним миючим засобом, змішаним з нашатирним спиртом.

Також для видалення жирних плям можна скористатися цілком доступними абсорбуючими порошками, наприклад, крохмалем, зубним порошком або дитячою присипкою. Для того, щоб ефект був видимим рекомендуємо нагріти невелику кількість порошку на чистій юшкою сковорідці, а потім нанести його на пляму. Наверх суміші краще покласти пористу папірець в кілька шарів і постаратися придавити її на пару годин.

Якщо ви опинилися на природі і поставили жирну пляму, скажімо, від шашликів, тоді можна спробувати відтерти бруд за допомогою звичайного річкового піску або крупної солі, попередньо нагрів і те й інше і поклавши в тканинну серветку. Такий саморобний плямовивідник рекомендується прикласти на пляму хвилин на 30.

Решта менш складні плями легко видаляються звичайною водою і господарським милом. Також власникам велюрових частин автомобіля рекомендується мати під рукою липкий валик або щітку, якими можна видалити пил і шерсть домашніх тварин.

Сподіваємося, що наші невеликі ради будуть вам корисні.