Як не втратити машину через спеку

Мало хто з автовласників усвідомлює, що в жарку погоду машина піддається набагато більшій небезпеці, ніж в будь-який інший час року, пише autorambler.ru.

Якщо не дотримуватися деяких правил, власник ризикує потрапити на дорогий ремонт.

Тому, хто залишає машину смажитися на сонці при тридцятиградусній спеці, варто мати на увазі, що під капотом при цьому відбувається ще більш серйозне зростання температури. Часом навіть вище, ніж при працюючому моторі – тому що на стоянці при заглушеному двигуні повітря під капотом практично не рухається, і створюється своєрідний «парниковий ефект». Від підвищеної температури можуть постраждати пластикові хомути, шланги та ізоляція проводів. Це створює реальну небезпеку витоку палива або рідини з гідропідсилювача з подальшим їх запаленням від випадкової іскри.

Влітку особливо намагайтеся тримати салон машини чистим і доглянутим. Чистий пластик краще відбиває сонячні промені, ніж покриті пилом і розводами від пролитих прохолодних напоїв панелі. Забута на консолі пачка жуйки під впливом сонячного тепла може розтанути і потекти, заляпавши, скажімо, монітор і кнопки управління мультимедійною системою. Не залишайте газові запальнички в тих місцях салону, де на них можуть падати прямі сонячні промені. Від перегріву вони вибухають – голосно, несподівано, з розльотом маси осколків пластмасового корпусу. Коли така «диверсія» відбувається на ходу – недалеко і до аварії.

У будь-якої машини під час експлуатації з’являються відколи на лобовому склі – нехай мікроскопічні, непомітні оку, але вони є. І при перегріванні скла на сонці, супроводжуваному тепловим розширенням, ці відколи концентрують внутрішнє напруження.

У якийсь момент, коли перегрів скла досягає критичної величини, скол може спровокувати появу тріщини. Нагадаємо також, що включати обдув розпеченого лобового скла холодним кондиціонованим повітрям вкрай не рекомендується. Від створеного таким чином перепаду температур потріскався не один десяток тисяч «лобовух».

Сонце становить небезпеку і для лакофарбового покриття машини. З досвіду відомо, що емаль червоного, синього, жовтого та інших яскравих кольорів швидше вигорає під палючими променями. А чорні автомобілі ще й нагріваються набагато сильніше, ніж світлі. Машина,що стоїть тривалий час «на приколі» може вицвісти тією стороною, яка звернена до сонця. У спекотну погоду після мийки «залізного друга» потрібно обов’язково насухо протерти. Адже кожна краплина води на сонці перетворюється в лінзу, що сприяє інтенсивному «вицвітанню» лакофарбового покриття.


Не пропустіть