Чи можна їздити з грижею колеса?

У чому криється причина появи гриж на покришках автомобіля і чи можна їздити, якщо на колесі з’явилася грижа? Найчастіше вони з’являються після потрапляння колеса в яму, при цьому висока швидкість не є обов’язковою умовою. Тут все буде в прямій залежності від розміру і глибини вибоїни, а також від сили при ударі. Досить часто причиною появи грижі можуть стати й інші ушкодження покришок, наприклад поріз або удар про досить твердий предмет, як бордюр, товста гілка чи навіть арматура, і звичайно ж удари при ДТП зіткненнях. Для розуміння природи виникнення грижі важливо розбиратися в будові самої покришки. Автомобільні шини з безлічі шарів та елементів для каркаса. Текстильний шар, або ж внутрішній корд, виконаний з синтетики і власне він і надає шині необхідну форму, а також захист від механічного впливу. Волокна знаходяться у внутрішніх шарах, тому на цілій покришці вони непомітні.

При попаданні колеса в яму удар доходить майже до диска, текстильні волокна можуть бути також зачеплені, але еластична природа гуми відреагує появою грижі на місці первинних волокон. Розмір її буде пропорційне кількості зіпсованих волокон. Пересування на високій швидкості в машині, де на покришках є грижі дуже небезпечно. Під час руху в колесі різко зростає температура, що робить вплив на внутрішній корд, та й до того ж, не варто випускати з уваги, що кожна грижа являє собою «бульбашка», який може несподівано вибухнути.

Що може послужити причиною вибуху грижі?

висока швидкість;
різке гальмування;
високе навантаження на автомобіль;
низька якість дорожнього покриття.

Практично всі виробники машин заявляють про заборону використання шин з такого роду ушкодженнями. І тут же виникає логічне запитання: а чи піддається ця проблема ремонту? Так, вихід є, але є й деякі складнощі. Найчастіше це вирішується за допомогою латки, оскільки пошкоджені волокна не відновити яким-небудь іншим методом. Звичайно, з латкою колесо вже не буде мати таку міцністю як раніше, але це хороший варіант при дальній поїздці і без можливості придбання нової покришки. Також в якості ремонту використовується вулканізація, впаивание міцної гуми, і зашивання міцними нитками з капрону.

Саме з цих причин грижі на шинах можна вважати непридатними до ремонту і простіше відразу зробити заміну пошкодженої гуми, щоб не ризикувати даремно.


Не пропустіть