Ксенонові фари: за і проти

Кожен поважаючий себе автолюбитель завжди стежить за новинками і розвитком автоіндустрії. Бажання мати у своєму арсеналі якісні запчастини і встигати за розвитком нових технологій цілком природно для нас. Велике значення має не тільки зовнішній вигляд, але і начинка автомобіля. Часто ми не звертаємо уваги на дрібні деталі, дбаючи про якість кидаються в очі елементів автомобіля, таких як забарвлення або малюнок, капот, бампер, спойлер, дзеркала і так далі. Всі ці речі завжди будуть важливі для створення візуального думки про автомобіль, однак при вигляді авто лицем до лиця перше, що кидається нам в очі, – це фари. Одна з найбільш популярних і просунутих технологій у сфері освітлення на сьогоднішній день – ксенон. Ксенонові фари, в порівнянні з сучасними лампами, технічно більш досконалі.

Приміром, Н7 дає не тільки в кілька разів більше світла, але й використовує значно менше енергії (приблизно на одну третину). Не кажучи вже про те, що для ока будь-якої людини ксенонове світло набагато приємніше за рахунок схожого з денним світлового спектру. Давайте розглянемо основні позитивні і негативні моменти ксенонових фар.

Переваги ксенонових ламп

Ксенонова лампа прослужить Вам на порядок більше, ніж галогенова;
Ксенон не нагріває повітря скло фари (вельми актуально при використанні протитуманних фар, тому що ймовірність того, що скло лопне від перепадів температури, зводиться до нуля);
Так як при встановленому ксеноні скло фари не піддається нагріванню, фари забруднюються набагато менше, бруд не застигає на стеклах, що дозволяє водієві не витрачати час на постійне протирання фар.
Завдяки ряду таких переваг, власник ксенонових фар виграє як в безпеці, так і в комфорті водіння. Однак там, де є плюси, завжди знайдеться місце і для мінусів.

Негативні сторони ксенону

Незалежно від якості та виробника у ксенонових ламп і блоків вартість набагато більше звичайних;
Фахівці у сфері висвітлення рекомендують водієві замінити обидві лампи навіть у тому випадку, якщо перегоріла тільки одна з них.

При установці ксенону на дальнє світло фахівці рекомендують не «моргати» їм, так як це шкодить блокам і лампам.

На думку більшості водіїв і фахівців, позитивні сторони все ж переважують, в чому останнім часом переконується кожен автомобіліст, який поставив ксенон. Установка ксенонових фар не займе багато часу і не принесе багато труднощів. Існує безліч автомобілів, у яких ксенон входить в штатну комплекцію.