Чи варто прогрівати двигун узимку

На вічне питання автомобілістів Autogeek попросив відповісти технічного фахівця компанії Тотал Україна, Степана Васильєва.

– В першу чергу, слід виходити з цілей і тривалості майбутньої поїздки, температуру за бортом і самого транспортного засобу, на якому ви збираєтеся їхати. Якщо ви володар сучасного автомобіля, залишеного на нічну стоянку у дворі будинку, збираєтеся їхати зранку на роботу, то гріти автомобіль, в розумінні наших батьків і дідів, потреби немає.

Дозволю собі нагадати, що запуск двигуна в зимових умовах, особливо при сильних морозах дорівнює 400 запусків при теплій погоді. Знос двигуна буде значним, якщо моторне мастило не володіє достатньою плинністю при низькій температурі. Бажано відразу після запуску мотора здійснювати рух на першій або другій передачах при прямому розташуванні коліс, не перевищувати показання тахометра більш ніж 1500 оборотів в момент перемикання передачі, оскільки рухомі деталі відчувають серйозне навантаження, що може призвести до їх швидкого зношування.

Також зростають потужності механічних втрат, отже, збільшується витрата палива. Загальновідомо, що моторне мастило на холоді загусає. А при певних температурах у відповідності з його технічними характеристиками, масло і зовсім може перестати текти. Тому економити на маслі, тим більше в зимовий час – найгірше, що може придумати автомобіліст. Адже якісне і правильно підібране моторне масло для двигуна вашого авто – не тільки запорука налагодженої його роботи, але і економія палива, адже взимку витрати і без того зростають (можливі пробуксовки, ускладнений заторами трафік у зв’язку з поганими погодними умовами тощо).

І, звичайно ж, не забудьте ознайомитися з рекомендаціями автовиробника по змащувальним матеріалам для експлуатації вашого транспортного засобу, – розповів Степан Васильєв.


Не пропустіть