Догляд за автомобільними двірниками

Кожен автовласник знає, що досить неприємно опиниться під проливним дощем в машині зі зношеними або неякісними щітками. Щоб такого не сталося, слід з усією відповідальністю підходити до цього удаваному на перший погляд незначного елементу. У першу чергу варто звернути свою увагу на якість гумової кромки щітки. Якщо вона гладка і рівна, і на ній відсутні всякі різні задирки, то значить, що товар якісний. Фірмові двірники для імпортних машин стоять ох як дорого і якщо не дай Бог зламався тільки гумовий елемент, викидати гроші на новий склоочисник не хочеться, оскільки самі виробники запевняють, що однієї лише заміни гумок не буде достатньо. Тієї роботи яку забезпечував фірмовий двірник не буде, але очищати скло він буде добре, заощадити на ньому можна.

Можна навіть зупинитися на вітчизняних гумках, які за якістю нітрохи не гірше імпортних, але коштують набагато дешевше. Але щоб не викидати гроші на вітер, є один нехитрий варіант – це правильно експлуатувати склоочисники, оскільки навіть найдорожчі і якісні двірники можуть прийти в непридатність, оскільки це вкрай примхливий і ніжний елемент автомобіля. Так, щоб зіпсувати щітку досить почати зчищати її полій або ж возити по сухому склу. Як бачите – лід і пісок головні вороги гумок. Фахівці радять регулярно їх мити і час від часу знежирювати за допомогою 15% розчину соди.

Ні в якому разі не можна використовувати розчинники, оскільки від них більше шкоди, ніж користі. Досить часто «ділки» на авторинках радять купити хімічний модифікатор гумок, завіряючи покупця тим, що він поверне їм молодість, навіть повидавшим повік. Правда ніхто не уточнює, що через пару днів оброблені цією хімією гумки починають працювати на порядок гірше, ніж раніше. Якщо все ж доведеться купувати двірники, то найкраще підіть у спеціалізований магазин; при цьому вибір виробника не має значення – головне, щоб він був перевіреним. Прикладом таких склоочисників є фірма «Bosch» або «Чемпіон», які мають позитивні відгуки від експертів та автолюбителів. Альтернативним варіантом є силіконові гумки, які почали надходити на ринок відносно недавно, але вже встигли знайти місце під сонцем. На довготривалості це, звичайно, не позначилося, але працюють вкрай пристойно.


Не пропустіть