Як прочистити повітряний фільтр своїми руками?

Регулярна заміна витратних матеріалів, до яких відносяться масляні, повітряні та паливні фільтри, дозволяє підтримувати працездатність і функціональність машини. Вважається, що повітряний фільтр відноситься саме до видаткового матеріалу, тому сьогодні поговоримо про те, як зробити його чистку своїми руками. Основне завдання такого фільтра полягає в тому, щоб не дозволити потрапити всередину двигуна різних сторонніх часток і пилу, які можуть викликати швидкий вихід з ладу чутливих елементів. Як почистити повітряний фільтр своїми власними руками? Для цього існують найрізноманітніші способи, однак розглянемо більш детально основні аспекти, з якими найчастіше доводиться стикатися автолюбителям. Двигун машини, як і легені людини, постійно потребує припливу свіжого повітря.

При змішуванні повітря з паливом виникає суміш, яка при згорянні утворює тягу, тому забруднення повітряного фільтра негативно позначається на роботі двигуна. Циліндричний повітряний фільтр потрібно ретельно витягти з установочного «стакана», при цьому важливо визначитися з типом і моделлю фільтра, оскільки для різних моделей авто призначені свої власні варіанти.

Сухий інерційний фільтр;
Паперовий фільтр із зниженим опором повітря;
Масляний інерційний фільтр.
Кожен з них має особливостями, що слід пам’ятати автовласнику, який задається питанням про те, як почистити повітряний фільтр. Якщо ви хочете уникнути перевитрати коштів, але отримати максимальну якість, краще приділити увагу паперовим повітряним фільтрам, оскільки вони встановлюються в більшості сучасних автомобілів.

Наявність вугільної прошарку в такому фільтрі означає, що після його повного засмічення краще не робити спроб почистити повітряний фільтр, а просто замінити його на новий, благо коштують вони сьогодні прийнятно. Якщо на вашому авто використовується інший тип фільтра, рекомендуємо вдатися до допомоги професійного пилососа, який ідеально збирає навіть найдрібніші елементи, що викликають засмічення. Основні фільтруючі деталі можна промити Керхер, але робити це слід дуже обережно, щоб уникнути можливих пошкоджень. На станціях технічного обслуговування чистка повітряного фільтра здійснюється за допомогою потужних компресорів, проте це не завжди раціонально для автовласників. Що стосується термінів, в які виробляти чистку фільтра, то бажано робити це хоча б раз на кілька місяців, що дозволить збільшити продуктивність двигуна і його довговічність. Не варто думати і про те, що чистити повітряний фільтр можна безкінечно, адже кожен виріб має певний ресурс роботи.