Установка ГБО на автомобіль: плюси і мінуси

В умовах постійного підвищення цін на бензин, багато автолюбителів звертають свій погляд на альтернативне джерело теплової енергії, який з успіхом замінює бензин і в той же час коштує набагато менше. Йдеться про газ, який теж є паливом, але згорає по-іншому, тому при його використанні виникають деякі нюанси. Тим не менш, технологія використання газу на автомобілях давно відпрацьована, і багато тих автовласників переобладнують свої автомобілі для використання більш дешевого і екологічного палива, ніж бензин. Але є й ті автолюбителі, які продовжує заправляти машини бензином і виступає проти установки газобалонного обладнання (ГБО). Давайте розглянемо всі достоїнства і недоліки використання газового обладнання і визначимо, коли установка має сенс, а коли недоцільна.

Недоліки ГБО
Перше, на що потрібно звернути увагу – це вартість встановлення обладнання, яка обійдеться недешево. Окрім витрат на покупку ГБО, потрібно буде заплатити за його установку на машині і оформлення техпаспорта. Цифра вийде значна, і це заради економії десяти рублів з одного літра. При установці ГБО втрачається корисний простір в багажнику. Зазвичай газовий балон розміщується в багажному відділенні машини, через що помітно зменшується вільне місце в багажнику. Якщо в машині ви часто перевозите вантажі і речі, подумайте про цю проблему заздалегідь? Найсерйозніший недолік ГБО полягає в великому навантаженні на клапана і поршневу групу, що викликає швидке руйнування поршневих кілець, прогорание клапанів і несправності ГБЦ в порівнянні з традиційним використанням бензину.

Гідності ГБО
Головний плюс установки ГБО на машину полягає у вартості газу. При частій їзді на великі відстані можна значно заощадити на різниці у вартості бензину і газу. Це особливо актуально через постійне зростання вартості бензину. У порівнянні з бензином, що містить домішки, які при згорянні зменшують ресурс двигуна, в газі не міститься речовин, що утворюють нагар при згорянні. Завдяки відсутності додаткових речовин, газ володіє більше високим октановим числом при використанні в якості палива. Нарешті, газ – це більш екологічне паливо в порівнянні з бензином і містить менше токсичних речовин у вихлопних газах.

Чи є сенс в установці?
Установка газобалонного устаткування рекомендується тим автовласникам, які регулярно використовують свої машини і здійснюють тривалі переїзди. У цьому режимі витрати на установку ГБО повинні окупитися швидко. Якщо автомобіль експлуатується нечасто або використовується для поїздок на малі відстані, можна обійтися без установки обладнання, оскільки окупить воно себе не скоро, а двигун буде піддаватися підвищеному навантаженні.