Переваги і недоліки низькопрофільною гуми

Низькопрофільна гума відрізняється стилем, легкістю в управлінні та пропонує отримати нові відчуття, які пов’язані з поліпшеними характеристиками швидкості. Однак ці всі достоїнства відчуваються лише якщо під колесами автомобіля буде дорога з ідеальним покриттям. Інакше всі наявні плюси можуть бути перекриті мінусами, обумовлені звичайно відомим “якістю” наших доріг. Всі особливості низькопрофільною гуми, варто вивчити детальніше. До низькопрофільною гумі відносяться всі шини, що мають профіль висотою менше 70. Шини маркуються приблизно так: 175 / 65R14. Тут першою цифровою є ширина профілю, другий його висота. Щодо позначення R14, можна сказати, що R значить шина має радіальний корд, 14 показує діаметр диска. Також, існують інші індексні позначення, наприклад H, W, V та інші.

Цим позначеннями позначається швидкісний режим, так, наприклад, буквою T позначена швидкість 190 км / ч. Вартість шин цього типу обходиться дорожче, ніж стандартна гума. Так, наприклад, вартість шини R14 становить близько 3 тис. Рублів, тоді як шина R17 обійдеться в 5 тис. Рублів. Крім цього, не в кожному магазині надається ця продукція. Також слід зазначити, при використанні шин з низьким профілем ростуть інші витрати:

Доведеться купувати диски, що мають більший розмір;
Цей тип гуми відрізняється менш тривалим терміном служби, що також призведе до зростання витрат;
Через поганої якості доріг, використання низькопрофільних шин погано відбивається на ходової і підвісці.
Плюси низькопрофільних шин
Підвищені швидкісні характеристики;
Така гума відрізняється більшою площею, що дозволяє поліпшити таку характеристику, як зчеплення з дорогою;
Гума низького профілю добре пручається боковому ходу, що допомагає при скоєнні крутих поворотів;
Чіткість і стабільність в управлінні;
Гарний зовнішній вигляд.
Мінуси низькопрофільних шин
Невеликий термін служби в порівнянні з гумою звичайного типорозміру;
Погане згладжування нерівностей дороги, що викликає дискомфорт і проблеми з підвіскою;
Досить високий рівень шуму;
Висока схильність акваплануванню;
Більш висока ціна.
Враховуючи все вищесказане, можна відзначити, що переваги низькопрофільних шин залежать від умов експлуатації машини. Якщо вона в основному використовується на дорогах, що мають хороше покриття, використання шин з низьким профілем може поліпшити ходові якості. В інших випадках гуму цього типу краще не використовувати, оскільки це призведе до збільшення витрат і дискомфорту при їзді.