Пристрій і робота коробки-робота

Роботизована КПП є чимось середнім між автоматом і механікою Конструкція роботизованої коробки включає переваги обох типів КПП. Завдяки простоті її конструкції, комфортному і простому управлінню, ця КПП є ідеальним компромісом і ідеальним вибором, для тих, хто не може вибрати між АКПП і МКПП. Деякі вважають, що ця трансмісія відноситься до автоматичних, проте вона більше схожа на механічну коробку. Завдяки електронному блоку управління і вузлу зчеплення, який вбудований прямо в самій коробці, можна перемикати передачі не перестанавлівая рукоятку КПП в положення Ж-образного ходу. Водій повинен лише штовхнути рукоятку вперед, щоб підвищити передачу, або назад, щоб понизити. Особливість РКПП полягає у відсутності зчеплення, що забезпечує просте і комфортне керування автомобілем.

Як працює роботизована коробка передач?

Сучасні роботи мають багато відмінностей від коробок передач колишніх версій. Особливість їх конструкції полягає в тому, що вони мають два первинних валу: зовнішній і внутрішній. Відповідно, одним валом підключаються парні передачі, а іншим непарні. Це дозволяє зробити перемикання більш плавним, без ривків. Вбудований вузол зчеплення в КПП і фіксуючі датчики при переміщенні рукоятки перемикання передач вперед / назад дозволяють автоматично змінювати підключення шестерень в коробці. Сьогодні роботизовані КПП встановлюється на автомобілях Опель Астра, Тойота Яріс та інших подібних їм моделях.

Недоліки РКПП
Будь-яка, навіть найдосконаліша система не позбавлена ​​певних недоліків. Не виняток і роботизована КПП. До мінусів цього різновиду коробок відносяться, наступні моменти:

При перемиканні на знижені передачі, як правило, відбуваються ривки і відчутні провали в потужності, що погано відбивається на комфорті;
У багатьох виникають проблеми зі звиканням до роботи з цією коробкою. Для цього потрібен час;
В ремонті РКПП є свої нюанси, що призводять до підвищення вимог до вибору фахівця, адже далеко не всі зможуть правильно відремонтувати цей вузол.
Після розгляду принципу роботи, особливостей конструкції і недоліків роботизованої коробки передач, у водіїв не повинно виникнути проблем при виборі між механікою, роботом і автоматом, і можна буде вибрати прийнятний для себе варіант.


Не пропустіть