Параметри колісних дисків

Автомобільні диски, на яких тримаються шини, часто також називають колісними. Існують декілька їх типів, і классіфіціруютсся вони як за матеріалом, з якого виготовлені, так і за призначенням. Наприклад, існують хромовані, гоночні диски, вантажні або ж звичайні для користувача. Всі вони розрізняються за дизайном, ціною, розмірами, вагою і варіантами монтажу. Їх різновиди варіюються від звичайних п’ятиспицевих легкосплавних до модних хромованих. Автомобільні диски впливають на керованість автомобілем, входження в повороти і загальну динаміку транспортного засобу. Коли колеса мають краще зчеплення з дорожнім покриттям, загальні ходові якості автомобіля поліпшуються, тому установка низькопрофільною гуми великої розмірності поліпшує керованість машиною. Деякі автовласники використовують спеціально розроблені диски виключно заради ефектного зовнішнього вигляду.

Раніше майже всі серійні моделі автомобілів мали сталеві штамповані колісні диски. Вони були важкими, додавали непотрібний вагу автомобілю, збільшували безпружинну масу і витрата палива, знижували продуктивність. Сучасні литі диски легші і гладкі в аеродинамічному відношенні. Найрізноманітніші види легких сплавів були введені в розробку в останнє десятиліття, а й штаповкою, треба віддати їй належне, все ще активно використовується. Промисловість пропонує практично будь-які параметри колісних дисків на вибір, купити диски можуть в тому числі і любителі автотюнингу. Однією з модних тенденцій на сьогоднішньому ринку – це колісні диски з блешнями, що працюють за принципом оптичної ілюзії. Нерухомі диск виглядає так, як ніби він все ще крутиться, хоча автомобіль нерухомий. Практичної цінності в цьому ніякої, а болісно лише привертають увагу і досить популярні серед певного кола автолюбителів.

Основні параметри колісних дисків

Діаметр диска в дюймах;
Ширина диска в дюймах;
Діаметр посадкового (центрувального) отвори в міліметрах;
Кількість кріпильних отворів і розміри їх установки в міліметрах;
Виліт ET, який характеризує ступінь виносу колеса з колісної арки в ту чи іншу сторону в міліметрах;
Матеріал, з якого виготовлений диск і деякі інші.
Кращим вибором для повсякденних міських поїздок на роботу і найбільш поширеними на ринку є легкі диски, що забезпечують швидке відведення тепла. Хромовані колісні диски популярні через їх оригінального зовнішнього вигляду, а найбільш часто використовувані автолюбителями ті легкосплавні диски, які добре виглядають і довговічні. Невеликі автомобілі мають колеса, як правило 13 дюймів у діаметрі, а у великих машин діаметр коліс може доходити до 27 дюймів і більше. Задні колеса транспортних засобів, як правило, повинні бути на 2 дюйма в діаметрі більше передніх, але не завжди це правило дотримується. Розмір обода збільшується з розміром автомобіля, і його збільшення дозволяє поліпшити зовнішній вигляд, а також продуктивність автомобіля. Однак при невідповідно його збільшенні знижується амортизаційна товщина покришки, і їзда по поганих дорогах перетворюється на муку. Розмір плюс – це термін, який відноситься до збільшення розміру обода пропорційно колесу. Менші розміри коліс допомагають водієві забезпечити кращу керованість і здатність згладжувати кути більш ефективно, а велика площа поверхні колеса і широкий обід покращують стійкість на дорозі.