5 порад з економії палива

У зв’язку з постійним зростанням цін, а особливо в умовах економічної кризи, економічність автомобіля має досить велике значення. Незалежно від престижності та ціни, обсягу двигуна і потужності, всі автомобілі, обладнані ДВС, потребують джерелі енергії, в якості якого виступає бензин. І хоча машини, що працюють на альтернативних видах палива, наприклад, електромобілі, починають тіснити автомобілі з традиційними двигунами, але повністю витіснять з ринку їх ще не скоро. Змирившись з тим, що купувати бензин доводиться, багато автолюбителів не проти заощадити, і з цієї причини є велика ймовірність того, що наші поради принесуть вам якусь користь. Більшою мірою поради стануть в нагоді автолюбителям-одиначкам, ну а якщо у вашому розпорядженні великий автопарк і вас більше хвилює не економія, а злив палива, спробуйте скористатися можливостями супутникової системи стеження.

Стиль водіння. Як не дивно, в першу чергу саме водій робить вплив на показники економічності автомобіля. А саме – його стиль водіння. Досвідчені водії рекомендують якомога рідше використовувати гальма. Необхідно грамотно оцінювати дорожню обстановку. У випадку, коли попереду світлофор і скоро загориться червоне світло, але не потрібно різко прискоритися, щоб потім не довелося різко гальмувати. Найкраще під’їхати до світлофора накатом і загальмувати.
Тиск у шинах. У разі якщо рівень тиску в шинах має менше значення, ніж вказане в інструкції з їх експлуатації, то це також призведе до перевитрати палива. Причиною того є збільшена площа контакту шини з дорогою. А якщо зростає площа, то і сила тертя теж і, отже необхідно більше енергії для подолання цієї сили.
Розвал-сходження. Необхідно періодично проводити перевірку розвалу-сходження коліс. Якщо одне колесо буде рухатися прямолінійно, а друге ні, то буде відбуватися пригальмовування автомобіля, а це призведе до збільшення витрати, до того ж ми ще отримаємо швидкий знос шин. Краще звернутися в автосервіс, і провести регулювання, адже ця процедура займе не більше 20 хвилин.
Рульове управління. Стан, у якому перебувати рульове управління також впливає на показники економічності автомобіля. Великий люфт рульового колеса, незадовільний стан рульових наконечників і кульових опор підвищує витрата палива.
Регулювання і настройки. Регулювання двигуна – це далеко не останній фактор, який впливає на економічність. Коротко висвітлити не вийде, тому дамо раду з економії палива більш розгорнуто.
Уявімо, що запалювання відбувається занадто пізно і запалення робочої суміші здійснюється в момент, коли поршень вже долає верхню мертву точку, при відкритому випускному клапані. Наслідком цього буде те, що тиск у момент згоряння буде нижче, ніж необхідно, ми втратимо частину енергії, а також паливо, яке вилетить в атмосферу через випускний клапан, так і не згорівши. Все це призведе до зниження потужності автомобіля і збільшенню показника витрати бензину. При ранньому запалюванні, суміш запалюється в момент, коли поршню ще не вдалося дійти до верхньої мертвої точки. І як результат – знову втрата потужності і ще детонація, яка може зашкодити двигун. У циліндри надходить суміш, до складу якої входять бензин і повітря, в необхідної для даного режиму руху пропорції. Для якісного заповнення циліндрів цією сумішшю і повного їх очищення після згоряння, необхідно щоб впускні і випускні клапани були належним чином відрегульовані. Це поліпшить роботу двигуна і підвищить його економічність.