Як помити машину?

Багато автолюбителів нехтують такою важливою річчю, як миття машини. Вважається, що автомобіль мити марно – все одно через 2-3 дні стане брудним. Але саме завдяки своєчасній мийці ви зможете зберегти гідну зовнішність автомобіля на тривалий термін. Зараз у автоаматорів є вибір: помити машину самостійно або звернутися в автомийку. Деякі водії воліють самі мити свій автомобіль, але навіть у такому, здавалося б, простій справі, є свої хитрощі і нюанси. Пам’ятайте, що головне завдання при митті автомобіля – не пошкодити лакофарбне покриття. Дуже часто водії під час мийки дряпають свої автомобілі. Але цього можна уникнути, якщо враховувати деякі моменти. Перед тим, як мити кузов автомобіля, потрібно збити з нього основну бруд і пил. Найкраще для цього використовувати спеціальні апарати для автомийки, які генерують струмінь води під сильним тиском.

Але не завжди є можливість скористатися таким апаратом. У цьому випадку не варто замінювати сильний струмінь води на кілька відер з водою, вилитих на кузов автомобіля: це не дасть необхідний ефект. Ви просто намочіть бруд на кузові автомобіля, але не зможете її збити. У цьому випадку ймовірність подряпати лакофарбове покриття під час мийки зростає в кілька разів. Для того, щоб помити машину самому, в арсеналі автолюбителя повинні бути наступні речі: губка, відро, автошампуні для ручного миття, бавовняна ганчірка або ганчірка з мікрофібри. Починати мити машину треба зверху, з даху, щоб бруд не стікала на вже помиті частини. Після даху протираємо всі стекла, потім переходимо до чищення кузова, а в кінці процедури протираємо колеса.

Дуже часто під час мийки автомобіля використовується хімія, автошампуні. Зверніть увагу, що рекомендується використовувати тільки спеціальну автомобільну хімію: інші типи хімії можуть не тільки не відмити забруднення, але і зіпсувати лакофарбове покриття. Після того, як машину помили, потрібно її обполоснути водою. Це потрібно для того, щоб видалити з поверхні кузова хімію, якщо вона використовувалася під час мийки, а також залишки бруду. Після цього насухо протираємо машину замшевого ганчіркою. Автомобільні диски треба мити не тільки зовні, але і зсередини. На внутрішню поверхню дисків забивається бруд, яка згодом засихає і заважає управлінню автомобілем. Багато водіїв миють свій автомобіль влітку при пекучому сонці. Робити це не рекомендується – ви не будете встигати протирати машину начисто. Альтернативою може служити миття автомобіля «по частинах» – спочатку ліву сторону, потім праву і т.д. Не шкодуйте свого часу, мийте свою машину хоча б один раз на тиждень. Пам’ятайте, що чистота автомобіля – запорука довговічності лакофарбового покриття.