Як економити паливо?

Кожен водій в тій чи іншій мірі меркантілен і, напевно, будь-який власник автомобіля рано чи пізно замислюється про те, як можна економити паливо, яким він заправляє свій автомобіль. В Інтернеті існує багато інформації на цю тему, однак ця інформація або не допомагає економити паливо, або ефект є, але зовсім незначний, або поради ведуть до ще більших його витратам. Але є дієвий метод, перевірений і абсолютно легальний, до того ж, дуже простий, і ті, хто про нього знають, ще раз усвідомлюють його цінність, особливо під час кризи і постійного зростання цін на бензин. Якщо ваш потужний і престижний автомобіль споживає більше 10-15 літрів бензину на 100 км пробігу, і вам це зовсім байдуже, можете далі не читати. Коли водій збирається в тривалу поїздку, перше, на що він звертає увагу – це витрати. І, звичайно ж, витрати на паливо найчастіше лідирують у цьому списку.

Що потрібно для економії палива?
Максимальної економії палива, крім технічних характеристик автомобіля, завантаженості і його власної ваги, супроводжує рівна, без вибоїн дорога, оптимальна температура повітря і швидкість пересування. Багатьом це відомо, і лише небагатьом відомо, що перед тим, як сідати за кермо, необхідно висипатися, бути розслабленим, загалом, зробити все, щоб бути в максимально хорошому настрої. Для чого це потрібно і як це впливає на витрату палива? В певній лабораторії перевіряли зв’язок між витратою палива на автомобілі і настроєм водія. Для проведення даного експерименту взяли двох людей, яким не давали спати протягом доби, поїли сильним сечогінним і не пускали в туалет під час проведення тесту, а кермо і сидіння облили кока-колою.

При проведенні другого тесту їм зробили розслабляючий масаж, зробили все, щоб максимально поліпшити їм настрій. Під час тестуванні водіїв, на дорозі не поспішаючи прогулювалися сверхмедленном пішоходи, штучно створювалися довгі простої на світлофорах, то-есть робилося все, щоб вивести водіїв з себе. Результат був приголомшливим: під час другого експерименту водії на одних і тих же машинах витрачали майже в 1,2 рази менше палива, ніж під час першого експерименту. Дивно, чи не так? Насправді все дуже просто, і це пов’язано з тим, що водії в першому випадку поводилися агресивніше, для того, щоб поквапити пішохода або стартанути зі світлофора. Більш агресивним водінням вони знімали стрес від поганого самопочуття, втоми і дратівливості. Тому, збираючись в далеку поїздку, гарненько розслабтеся, відпочиньте, відпочинок не тільки піде вам на користь, але і допоможе заощадити паливо і гроші.