Чому потіють автомобільні фари?

Конденсат в автомобільних фарах – одна з проблем автолюбителів, і зустрічається вона далеко не тільки у потриманих автомобілів, але і у нещодавно пригнаних з автосалону автомобілів. Чому це відбувається? Є дві загрози, які несе проблема запотівання фар. По-перше, скупчення конденсату усередині фари може призвести до замикання в проводці автомобіля, ремонт якої в будь-якому випадку приведе до трати часу, нервів і коштів. Другий варіант викликає побоювання того, що світловідбивач потьмяніє, внаслідок чого світло фари стане більш тьмяним і в майбутньому автовласникові потрібно заміна або світловідбивача, або всієї фари цілком. Причина появи вищезазначеної проблеми одне: криється вона в негерметичності фари. Або порушена герметичність корпусу, або є щілина в місці з’єднання скла і корпусу. Внаслідок цього туди може потрапляти холодне повітря, перетворюючись на конденсат через вплив тепла від світловідбивача і неправильної вентиляції конструкції.

Все це елементарні закони фізики, але є важливий момент в тому, що лампи не створюють достатнього тепла для випаровування конденсату, а значить, волога буде присутнім усередині фари як в суху, так і вологу погоду. Важливо пам’ятати про два види запотівання фар. Перший, коли машина тільки приїхала з мийки, і є легке наявність вологи, яка пізніше сама випаруватися, і другий, коли волога постійно перебувати всередині корпусу фари. У першому випадку до появи конденсату причетні конструктивні особливості, а під другий яка-небудь несправність, з якою обов’язково потрібно боротися.

Як усунути запотівання фар?
Спочатку потрібно уважно оглянути скло і корпус, щоб спробувати виявити механічні пошкодження. Якщо первинний огляд не дав ніяких результатів, то потрібно зняти фару і оглянути більш уважно. Зверніть увагу на місця стиків і кріплення, необхідно розглянути і місця вентиляції корпусу, через які повинен надходити повітря, не даючи накопичуватися конденсату. У разі забруднення отворів, їх потрібно акуратно почистити. Якщо це не дало ніяких результатів, потрібно оглянути місця стикування скла з фарою. Для цього необхідно зняти скло, але при цьому ні в якому разі не торкатися до поверхні світловідбивача. Він дуже легко збирає відбитки, які видалити буде вкрай складно. Після розбирання необхідно видалити конденсат і промазати місця стику герметиком. Якщо і після цього проблема повторюється, варто звернутися в автосервіс, де майстри регулярно стикаються з подібними випадками. Покупку нових фар внаслідок сильного потускнения свето відбивачів або неможливості відновлення корпусу фари через механічних пошкоджень слід вважати крайнім варіантом.


Не пропустіть