Оптимальна витрата: на якій швидкості їхати, щоб не витрачати багато палива

Досвідчені автомобілісти добре знають про те, що швидкісний режим здатний впливати на обсяги використовуваного пального під час їзди. Звідси випливає питання про те, яку слід вибрати оптимальну швидкість руху, щоб пересуватися досить швидко, але при цьому не спалювати багато палива. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Правильно обраний швидкісний режим дозволяє заощадити чимало палива. За статистикою, витримана на належному рівні швидкість дозволяє скоротити витрату палива до 20% від норми в місті, а також скоротити витрату пального до 30% на шосе. Звучить неймовірно? Насправді все саме так, для більшості водіїв домогтися позитивного результату допоможе вже одна тільки зміна манери водіння.

Примітка: варто враховувати, що ефективність даних порад може серйозно змінюватися для різних автомобілів в залежності від типу використовуваного двигуна і коробки передач.

Досвідчені водії зі стажем від 15 років рекомендують для скорочення витрат пального робити буквально наступне. По-перше, рушати слід на низьких оборотах, а для цього зовсім не обов’язково інтенсивно тиснути на педаль газу. Відразу після руху рекомендується перейти на другу передачу, ледь показник швидкості буде, досягнуть позначки в 10 км/год. По-друге, не рекомендується їздити на швидкостях вище 80 км/год, так як в такому випадку відбувається значне збільшення лобового опору повітря. Найкраща швидкість в питанні витрати палива – 50-70 км/год.

По-третє, не змушуйте двигун багато працювати в холосту. В цей час машина продовжує інтенсивно поїдати пальне. Також слід уникати різких гальмувань. Наприклад, при наближенні до світлофора, краще гальмувати двигуном.

Важливо: окремо слід порадити, не навантажувати автомобіль довше, ніж передбачалося, а також не погіршувати без потреби його аеродинаміку. Якщо на машині стоїть зовнішній багажник або бокс, але немає вантажу для них, то такі речі краще зняти. Також настійно рекомендується підтримувати в шинах автомобіля правильний тиск.