Як завести машину взимку?

У зимовий час наступають сильні морози, що особливо посилюються в нічний час. Внаслідок цього вранці більшість автомобілів важко або взагалі неможливо завести. При цьому зовсім не обов’язково відразу панікувати і впадати в крайності, звертаючись до допомоги спеціальних служб. Ця проблема може бути цілком вирішена самостійно силами власника автомобіля. Часто, особливо взимку, автомобілісти стикаються з неприємною ситуацією, коли треба терміново кудись їхати, а автомобіль не хоче заводитися. Швидше за все, через сильного морозу вночі, і недостатньою зарядки стався розряд акумуляторної батареї. Але не потрібно впадати в паніку і викликати евакуатор для транспортування своєї ластівки в довколишній автосервіс для проведення дорогого ремонту. У цьому випадку можна цілком обійтися без звернення до автомеханіка.

Перше, що необхідно зробити перед тим як завести машину взимку, це відкрити капот і заглянути під нього. Зніміть клеми з акумуляторної батареї, подивіться, який рівень заряду вона має. Індикатор повинен горіти (як мінімум, тьмяно). Якщо це не так, ви не зможете здійснити запуск свого автомобіля. Попросіть автомобілістів, які проїжджають повз, з проханням прикурити від їх акумуляторної батареї. Якщо ж інших автомобілів поруч немає, ви можете попросити про допомогу перехожих, щоб вони допомогли підштовхнути ваш автомобіль (якщо автомобіль з ручною КПП). В цей же час вам слід видавити до упору зчеплення, потім переключитися з першого передачі на другу. Після цього транспортний засіб почне трястися, але потім заведеться.

Далі ви зможете спокійно дістатися до найближчого сервісу з ремонту автомобілів для підзарядки акумуляторної батареї. Якщо ж індикатор, який показує заряд акумуляторної батареї горить яскраво, це означає що проблема в свічках запалювання. Взимку, особливо вночі, бувають досить сильні морози, через що могло видавити масло на свічки запалювання. У даному вам слід викрутити свічки і очистити від масла, а краще прожарити. Почніть по одній відкручувати свічки, їх слід просушити на вогні, насухо протерти і почистити. Зазори електродів повинні бути приблизно 1-2 міліметри, але не більше, тому що в противному випадку свічка не видаватиме достатню іскру, щоб завести машину в мороз. Після завершення всіх процедур машина повинна завестися без проблем.