Що таке лонжерон?

Слово лонжерон часто вимовляють співробітники сервісів з ремонту автомобілів. Нерідко простий автолюбитель не знає, що це за деталь автомобіля, хоча насправді все дуже просто. Так що таке лонжерон автомобіля? Простими словами – це балка жорсткості в кузові автомобіля (зазвичай на днище), до якої кріпляться різні деталі. Вона проходить як через передню, так і через задню частину кузова, найчастіше має вигляд прямокутного металевого профілю. Лонжерон приймає на себе навантаження від ваги кузова і всіх деталей. Також від міцності лонжеронів залежить вантажопідйомність автомобіля. Лонжерон так само можна зустріти і в літаку. Собою він представляє балку, що йде через крило. До нього кріпиться зовнішня обшивка, а так само двигуни, якщо вони розміщуються під крилом. Як відомо, літаки можуть літати через специфічної форми крила.

Якраз на лонжерон доводиться основне навантаження під час зльоту і приземлення літака. Давайте розглянемо докладніше використання лонжерона в автомобілі. Колись в основі автомобіля була металева рама, вона-то і називалася лонжероном. Металевий каркас з’єднувався поперечними балками. Потім до конструкції приробляти колеса і всі інші деталі автомобіля. Сьогодні подібну конструкцію нерідко можна зустріти на вантажних автомобілях і мікроавтобусах. Більшість сучасних автомобілів не мають кузовний рами, а повністю забезпечені лонжеронами. Кузовна рама заздалегідь вбудовується в кузов легкового автомобіля.

У будь-якому випадку, незалежно від класу автомоблей, всі вони мають лонжерон. Якщо дивитися на машину зверху або збоку, лонжерона Ви не побачите. Розглянути його можна лише під днищем машини. Від форми лонжерона залежать найголовніші параметри автомобіля, до речі, він так само може значно деформуватися, в цьому випадку може потребоватся складний кузовний ремонт. Якщо після ДТП у автомобіля погнуте крило, нічого страшного, він може їхати далі. Однак пошкодження лонжерона може нести найтяжчі наслідки для автомобіля.


Не пропустіть