Бензин або дизель?

Якщо раніше, буквально пару десятків років тому, автомобілісти ще не замислювалися над питанням про те, який двигун стане найбільш оптимальним рішенням, то зараз, у вік швидкого автомобільного прогресу, багато ламають голову над цим. Який автомобіль буде найкращим варіантом – з бензиновим або дизельним двигуном? Спробуємо розібратися.

Мабуть, основним критерієм при виборі відповідного типу двигуна, стане питання про манеру їзди – справа в тому, що дизельний двигун поглинає менше палива, ніж чим його бензиновий побратим. Але тут є й зворотна сторона медалі – так як дизельний мотор менше “їсть”, значить, він не такий жвавий, як бензиновий. Це правда, тому Вам, насамперед варто задуматися про те, як Ви звикли їздити – якщо Вам до вподоби швидка і навіть агресивна їзда, то бензиновий варіант стане найбільш підходящим. Якщо ж Ви віддаєте перевагу комфорт і економію, то тут підійде дизельний.

Також прийнято вважати, що дизельні двигуни є найбільш довговічними і надійними, тому що в момент згоряння в них палива, виробляються маслянисті залишки, додатково змащувальні мотор – свого роду каталізатор довговічності. Чого не скажеш про бензинових двигунах. Але справа в тому, що вітчизняне паливо далеко не таке якісне, як, наприклад, в Європі, тому в російських умовах більш вигідно бути володарем автомобіля з бензиновим двигуном.

Ремонтувати бензиновий двигун кілька економніше, як за часом, так і по грошах – не кожен майстер зможе грамотно і акуратно налаштувати дизель. Ми звичайно говоримо про справжніх професіоналах, а не про профанів, які через найчастіше великі гроші обіцяють зробити все як треба. Тому, бензинові двигуни і тут небагато виграють.

Знову ж таки, бензинові двигуни відриваються від дизельних аналогів взимку, коли дизельним моторам необхідна зимова солярка. Якщо замість зимової Вам сунуть річну, то Ви дуже ризикуєте зіпсувати мотор – він у Вас просто не запуститься. Запустити бензиновий мотор на порядок легше, правда, у них є свої проблеми зі свічками – але це не такий великий недолік, як проблеми з соляркою.

Так що слід робити свій вибір, виходячи з того, де Ви живете, яке паливо будете заливати і як будете експлуатувати свій автомобіль – знаючи це, Ви напевно легко зумієте підібрати підходящий тип мотора.


Не пропустіть