Питання століття: Для чого на вікнах автомобілів потрібні маленькі чорні точки

Швидше за все, ви і не замислювалися про маленькі чорні точки по краях автомобільних вікон. Так, виглядають вони досить стильно, але яке ж їх справжнє призначення?

Виявляється, чорні смуги на лобових стеклах і вікнах, а також маленькі точки, які межують з ними, нанесені не тільки для прикраси. Це безпосередньо пов’язано з процесом виробництва автомобільних вікон. У 50-60-х роках минулого століття виробники автомобілів почали використовувати технологію вклейки вікон замість металевої обробки. Клей-герметик, який використовується для цих цілей, відмінно справлявся зі своїм завданням, однак візуально виглядав вкрай не естетично. Тоді виробники придумали вихід із ситуації і почали використовувати так звані “фрити” – чорні ободи по краях скла і межуючі з ними точки, виконані з керамічної фарби. Призначення фриту – приховати непривабливий, але дуже міцний і незамінний у виробництві автомобілів клей. Оскільки ободи, що наносяться на скло, запікаються в печі, видалити їх практично неможливо.

Що ж стосується точок, їх наносять на скло, щоб створити приємний для ока плавний перехід між грубими чорними смугами і прозорим вікном. Розташування точок в свою чергу не випадкове – вони наносяться у вигляді так званого “напівтонового шаблону”, зменшуючись у міру віддалення від фриту. Подібний градієнтний візерунок не так ріже око, як груба чорна фарба, що межує з прозорим склом. Однак точки використовуються не тільки в естетичних цілях. Інше їх призначення полягає в забезпеченні контролю температури. Справа в тому, що скло чорного кольору нагрівається швидше, ніж його прозора частина. Таким чином, точки допомагають рівномірно розподіляти тепло і запобігають деформацію лобового скла в спекотні дні.

Крім того, клей-герметик, який використовується виробниками для кріплення вікон, при впливі ультрафіолетових променів втрачає свої властивості. Фритти ж допомагають захистити клей від негативного впливу сонячного світла і запобігти його руйнуванню.

Що ж, тепер ви знаєте, навіщо на вікна автомобілів наноситься цей візерунок. Як ви бачите, виробники автомобілів зацікавлені не тільки в естетичній привабливості свого продукту, але і в забезпеченні максимальної безпеки автовласників.

Джерело from-ua.com

Не пропустіть