Який захист картера встановити?

Більшість автовласників, чиї автомобілі захищені тільки брудозахисним фартухом (пильником), стикаються з питанням, чи так необхідний захист картера. Картер мотора – вразлива деталь, і пробити її може навіть відносно слабкий удар. Крім картера, при ударі є ризик пошкодження коробки передач. Особливо це відноситься до авто, де силовий агрегат розташований в поперечній площині, тому їм частіше потрібно своєчасна установка захисту картера і коробки передач. Щоб зрозуміти, як її вибрати, слід вивчити головні параметри, яким їй необхідно відповідати. Сенс полягає в тому, що під час наїзду на будь-яку перешкоду саме захист приймає удар на себе і поглинає основну частину енергії від зіткнення. Інша частина передається рамі або кузову, тому захист слід кріпити на двигуні (лонжероні або підрамнику).

Перше, чому слід приділити особливу увагу – це кріплення. Другою важливою характеристикою захисту є її жорсткість. Вибираючи той чи інший варіант, треба звернути увагу на її форму, яка повинна бути трохи нахилена вниз від передньої частини. Важлива характеристика захисту картера – це її міцність. Бажано наявність на ній невеликої кількості технологічних отворів. Також не потрібно забувати і про її вазі. Чим важче важить захисний лист, тим більшою буде додаткове навантаження, що йде на підвіску. Багатьом автовласникам не дає спокою питання, що стосується вибору матеріалу, з якого вона буде виготовлена.

Для виготовлення використовують найрізноманітніші матеріали, включаючи сталь, нержавійку, титан, алюміній і композитні матеріали (склопластик або вуглепластик). Вони мають різні властивості, тому автовласникам буває важко вибрати найкращий. Водії більше знайомі з металевим захистом картера, і композитна захист лише починає завойовувати свої позиції на ринку, тому багато поки не довіряють їй, або взагалі нічого не чули про таку. Як правило, з установкою захисного аркуша, призначеного для конкретної моделі, проблем не виникає. Часто її кріплять, використовуючи звичайні болти, хоча користуються іншими кріпленнями, металевими лапками і кронштейнами. Єдиним, про що слід подбати до установки – це встановити демпфирующие прокладки. Вони часто бувають в комплекті, а якщо їх немає, то необхідно купити підходящі. Захист зручніше ставити, піднявши авто на підйомнику. Якщо це неможливо, то допустимо використовувати яму або естакаду. Робота на ній не настільки зручна, але і цього буде достатньо для зняття і установки захисту картера своїми руками.


Не пропустіть