Що таке крутний момент двигуна?

Практично кожен, хто має свій власний автомобіль, не з чуток знає про таке поняття, як крутний момент двигуна. Однак чути це одне, а от знати, на що цей показник впливає і що взагалі собою являє, сказати може не кожен. Багато хто не може відповісти і яким він має бути, тобто краще низький чи високий крутний момент. Розберемося, що таке крутний момент двигуна і як він впливає на роботу автомобіля в цілому. Показник крутного моменту залежить від показника потужності двигуна. Якщо прибрати автомобіль, ви читали паспорт, який до нього додається, то там помічали число, яке характеризує граничну кількість оборотів колінчастого валу. Ця кількість розвивається мотором, завдяки своїм кінським силам. Крім цього, в паспорті стоїть і ще одне число, а саме значення ньютон-метри.

Також вказується кількість оборотів, при якому може розвиватися максимальний крутний момент, який і вимірюється в ньютон-метрах. В основному автомобілі здатні розвивати максимальний крутний момент при оборотах 4,5-5 тис. Однак, навіть коли автомобіль розвиває максимальну кількість обертів, це не означає, що швидкість швидко розвинеться. Як приклад можна розглянути такий випадок. В умовах заміської поїздки, а саме на швидкісній трасі, автомобіль здатний набрати обертів до 5000 тис, але от у міських умовах такий приріст оборотів розвинути не вийти. У тому випадку якщо максимальна кількість оборотів було 3000, то двигун б розганявся з самих низів до максимальної швидкості. Але так як більшість досягається переважно при 4,5 тис, то приходиться розганяти двигун до 3000, а далі перемикатися на підвищену передачу і продовжувати розкручувати двигун.

Що впливає на крутний момент?
У першу чергу, крутний момент залежить від показників, які має двигун, а в першу чергу від його обсягу. В цілому, якщо автомобіль має об’єм 1,5 л., То розігнати автомобіль буде складно до великої швидкості. А от якщо обсяг становить 2 л., То розгін буде вироблятися куди швидше. Друга характеристика – це потужність, яка вказується в кінських силах. На мінімальних обертах ми маємо мінімальну кількість крутного моменту, високий показник крутного моменту дозволяє швидко розігнати двигун. Багато ніяк не цікавляться показником крутного моменту. Але досвідчені водії дивляться саме на цей показник, оскільки він дозволяє зрозуміти, яким буде розгін у автомобіля.


Не пропустіть