Наскільки чорні машини нагріваються на сонці сильніше за світлі (Відео)

Всі ми знаємо, що темні кольори краще поглинають світло і швидше розігріваються на сонці. На опублікованому в Мережі відео на прикладі чотирьох Toyota Highlander наочно демонструється, що чорні автомобілі насправді дуже гарячі.

Хлопці з ютуб-каналу MikesCarInfo скористалися тепловізором, щоб дізнатися, наскільки чорні автомобілі, залишені на відкритій парковці, сильніше розжарюються на сонці. Для чистоти експерименту виміри проводили на прикладі чотирьох однакових позашляховиків Toyota Highlander. Всі вони довгий час простояли під палючим сонцем. Для зручності температуру вимірювали на капоті, але і дах був також гарячим.

Капот чорного Highlander розжарився майже до 160 градусів за Фаренгейтом, що відповідає 71 градусу Цельсія. Капот білого автомобіля виявився істотно «холоднішим» – 112 F або 44 C. Далі експериментатори порівняли температуру двох сріблястих позашляховиків. Пофарбований в темніший тон виявився на 10% гаряче – 146 F (63 C) проти 129 F (54 C). Навіть дуже світло-сріблястий «металік» нагрівається сильніше білого автомобіля.


Не пропустіть