Львівський мотоциклетний завод: як зaрaз виглядaє знaмeнитe пiдприємствo (Фото)

Львівський мотоциклетний завод свого часу був найбільшим підприємством України. Жителі пострадянського простору відмінно пам’ятають мотоцикли та велосипеди виробництва вітчизняного підприємства. Навіть сьогодні можна зустріти окремі екземпляри виробництва ЛМЗ. Що тепер стало з заводом?

Історія заводу почалася в далеких 1920-х роках. Тоді підприємство випускало різного роду металеві вироби масового призначення, а пізніше налагодило виробництво возів.

Спеціалізація підприємства була розширена в 50-х роках. Львівський завод почав випускати мобільні лавки і причепи, а також велосипеди з ДВЗ. Інженери заводу створювали нову техніку власними руками. Багато з проектів так і залишилися не реалізованими.

Перший успіх підприємству принесла лінійка мопедів «Верховина» в 1970-х роках. Модель стала масовою і експортувалася до багатьох країн.

У 1982-му році запустили виробництво моделі «Карпати», одного з найвідоміших мотоциклів львівського підприємства. У той же час інженери заводу працювали над створенням мотоцикла «Львів». До кінця десятиліття завод випускав по 130тис. примірників мототехніки.

ЛМЗ зіткнувся з першими фінансовими проблемами в перші роки незалежності. Завод не витримав конкуренції і в 1997 році оголосив себе банкрутом.

Незважаючи на те, що ЛМЗ входить в список стратегічно важливих підприємств України і має ряд субсидій, підприємства припинило існування. Зараз цехи здають в оренду, але магазин з продажу техніки зберігся.

Джерело avtosota.com

Не пропустіть