Електромобілі вдвічі частіше проколюють колеса, ніж авто з ДВЗ

Британська компанія Britannia Rescue, що спеціалізується на допомозі автомобілістам на дорогах, провела дослідження, під час якого зібрала статистику викликів клієнтів, пов’язаних із проколами та іншими пошкодженнями коліс. Виявилося, що власники електромобілів стикаються з подібними проблемами вдвічі частіше, ніж водії транспортних засобів з традиційними двигунами внутрішнього згорання.

За даними фахівців, з 2018 по 2021 рік частка викликів, пов’язаних із проколами коліс у водіїв бензинових та дизельних автомобілів становила 16%. Власники електрокарів із такими ж ушкодженнями стикалися у 36% випадків. На думку експертів, така статистика пов’язана зі збільшеною масою електромобілів, які, потрапляючи до ям, стикаються з пошкодженням покришок або колісних дисків у два рази частіше.

Ще однією проблемою, пов’язаною з частішими викликами, є відсутність у більшості електромобілів запасного колеса. Виробники «зелених» моделей практично завжди відмовляються від запаски на користь зниження маси. Крім того, фахівці заявили, що через розряджені акумулятори їм телефонують лише в 11% випадків. Це означає, що водії електрокарів утричі частіше ушкоджують колеса, ніж встають із порожньою батареєю.


Не пропустіть